Šilumos siurbliai oras-oras: veikimo principas

Augant šildymo kainoms, gyventojai ieško pigesnių alternatyvių šildymo būdų. Dėlto pastaruoju metu labai išpopuliarėjo šilumos siurbliai oras-oras. Nepaisant jų populiarumo rinkoje, daugelis vis dar turi nepagrįstų įsitikinimų apie šiuos agregatus ir tapatina juos su kondicionieriais. Panagrinėkime, kuo ypatingas šių siurblių veikimo principas.

Kas yra šilumos siurblys oras-oras?

Pradėkime nuo to, kas yra šie įrenginiai. O šilumos siurbliais jie vadinami ne veltui: įrenginys tarsi „susiurbia“ šilumą ir nukreipia ją į patalpas. Tai reiškia, kad toks agregatas veikia itin efektyviai – sunaudodamas nedidelį kiekį elektros energijos šilumos siurblys sukaupia daug šilumos (arba šalčio).

Šilumos siurblio oras-oras veikimas

Kalbant moksliškai, galima pasakyti, kad šilumos siurblių oras-oras veikimo principas yra pagrįstas antruoju termodinamikos dėsniu. O tai reiškia, kad šiluma yra perduodama iš šiltesnės terpės į šaltesnę. Būtent dėl to daugelis šilumos siurblių turi du blokus, kurių vienas montuojamas pastato viduje, o kitas – išorėje.

Gali kilti klausimas, kam reikalinga energija, jei visas procesas vyksta natūraliai? Deja, natūraliai vykstančio šilumos perdavimo nepakanka, tad reikia intensyvesnio proceso. Tam šilumos siurbliuose yra naudojamos freono dujos ir kompresorius, kuris šias dujas suslegia – tai generuojama šiluma arba šaltis.

Šilumos siurblių tipai

Šilumos siurbliai oras-oras: veikimo principas skiriasi, priklausomai nuo tipo. Dažniausiai rinkoje sutinkami ir labiausiai paplitę yra standartiniai dviejų blokų šilumos siurbliai, kurių pritaikymas gana universalus. Vis dėlto išorės bloko kartais neleidžiama kabinti ant daugiabučio sienos, tad tenka ieškoti kitų išeičių.

Ir sprendimas yra – tai vieno bloko, vadinamasis monoblokinis, šilumos siurblys. Nors jo veikimo principas atitinka aprašytą aukščiau, svarbu žinoti, kad tokiu atveju nėra vidinio bloko, todėl taupo kambario vietą. O dar paprastesnis sprendimas, kuris tikrai tiks visur yra mobilūs šilumos siurbliai, kuriuos galima naudoti kone kiekvienuose patalpose, o esant poreikiui greitai perkelti į kitą patalpą.

Šilumos siurbliai oras-oras – veikimo principas, pagrįstas oru

Rinkoje yra siūlomi kelių rūšių šilumos siurbliai, kurie naudoja skirtingus šaltinius, pavyzdžiui, vandenį. Tuo tarpu oras-oras sistemos atveju sąveikauja tik oras, nereikia perkelti šilumos į kitą medžiagą. Tai labai supaprastina veikimą ir sumažina siurblio gedimų riziką.

Dėl savo veikimo principo oras-oras šilumos siurbliai išsiskiria gana paprasta konstrukcija, o tai leidžia užtikrinti ilgą tarnavimo laiką – paprasčiausiai sistemoje nėra daug gendančių detalių. Dėl šio ir kitų privalumų, oras-oras šilumos siurblys visada yra geras sprendimas, kai galvojate apie namų šildymą.

Beje, nors gali atrodyti, kad šilumos siurbliai oras-oras yra gana primityvūs, apsirinkate. Tai modernus, paprastai įrengiamas ir automatiškai valdomas būdas kontroliuoti temperatūrą namuose. Juos galima valdyti ir su išmaniuoju telefonu, o tai labai patogu ir padeda optimizuoti elektros sąnaudas.

Palikite atsiliepimą