Šviesa turi padėti vairuoti, o ne trukdyti

LED apšvietimo sprendimaiPuiku, kai vairuotojai pasirūpina savo automobilio tvarka ir net ir nedidelėmis smulkmenomis, kurios lemiamu metu gali nulemti kažką svarbaus, kitų vairuotojų saugumą. Pavyzdžiui, led numeriu apsvietimas neabejotinai yra toks dalykas, kurį reikia tinkamai tvarkyti ir stengtis, kad šviesos tikrai gerai apšviestų numerius. Tačiau šviesų ir automobilio santykis ne visada yra tik padedantis laikytis saugumo ir gelbstintis vairuotojams. Kartais šviesos ir kenkia.

Per ryškios, pakeltos šviesos iš priekio

Net ir kokybiškiausios bmw e36 angel eyes gali kelionei ne padėti, o jai trukdyti, jeigu viskas yra sumontuota klaidingai. Visų pirma, šviesos mašinai turi būti perkamos tokios, kokios jos ir turi būti. Ne kiekvienai mašinai tiks kitos mašinos šviesos. Antra, reikia stengtis, kad šviesos nebūtų per daug pakeltos. Tokiu atveju, jos kartais atrodo kaip ilgos šviesos, nors važiuojama su trumpomis. Ypač tai jaučiasi, kuomet tenka pašokinėti per slenksčius, kalnelius, kažkokius kelio nelygumus. Tuomet iš priekio važiuojančiai mašinai kaip riekiant žybsi šį akis. Taigi, visada reikia tikrai labai galvoti, kaip padaryti, kad būtų geriau, vežti šviesas ir automobilį į gerą servisą, kur tas montavimas galėtų būti atliktas tikrai kokybiškai.

Važiavimzas "ilgomis" šviesomis

Skaityti toliau

Ginčai darbiniuose santykiuose: ką išspręs mediacija?

Vis labiau populiarėjanti mediacija Lietuvoje suteikia galimybę daugybei konfliktuojančių žmonių savo problemas išspręsti kur kas paprasčiau. Tai yra, užuot su nerimu ėjus į sudėtingus teismus, daug ką galima išspręsti pokalbyje. Konsultacijos metu susirenka nesutariančios šalys ir teisininkai. Tačiau, kitaip nei teisme, jie nedaro savo iškart sprendimo, o pasako žmonėms, kokie galimi variantai jų laukia, ko galima tikėtis. Taigi, teisminė mediacija gali visai neblogai padėti išsiaiškinti daugybę nesutarimų be teismo. Kokius su darbiniais santykiais konfliktus dažnai padeda išaiškinti mediacija ir nebereikia net eiti į teismą?

Nesumokėjo darbuotojui

Teismas LietuvojeKas kvies į teismą, kai bus neatsiskaityta darbuotojui už darbą? Darbdavys ar darbuotojas? Žinoma, kad darbuotojas. Nors tokia teismo mediacija ir reta, tačiau ji vis tiek visiškai padeda užkirsti poreikį eiti ir iki teismo. Paprastai tie įžūlūs darbdaviai, kurie nesumoka savo darbuotojams, tikisi, kad žmogus dėl kelių šimtų eurų neis ieškoti teisybės per teismus, ir viskas taip ir praslys. O jau teismo tai kaltininkas visada bijo kaip velnio – juk reikės sumokėti ir už daugybę kitų dalykų, už visus teismo mokesčius, antstolius, delspinigius… Taigi, jeigu jau darbuotojas nepatingėjo pakviesti į teismo mediaciją, ten atėjęs valdininkas tikrai supras, kad darbuotojas eis iki galo. Galima sakyti, tai yra jo gera valia, jog jis galiausiai nutaria ne iškart į teismą kreiptis ir apkrauti brangiomis išlaidomis, o dar pradžiai pasirinkti šitą variantą. Mediacijos metu darbdavys sužinos naudingų dalykų: kiek jam kainuotų delspinigiai ir padengti teismo išlaidas, jo atveju, o gal net ir kokie darbo teisės saugumo pažeidimai ir baudos jam grėstų. Taigi, jeigu nesumokėjo darbdavys – kreiptis į teismo mediaciją tikrai verta.

Netinkamai atliko paslaugą

Skaityti toliau

Verslo pradžiamokslis: sodybų nuoma

Kas gi nežino – sodybų nuoma gali būti puikus verslas, generuojantis pajamas ir provincijoje gyvenantiems žmonėms. Kuo daugiau žmonių renkasi gyventi miestuose ir traukte traukia į kaimus, tuo labiau žmonės savo šventes įsivaizduoja būtent išnuomotoje sodyboje. Galbūt ir jūs galite būti tas pavyzdys, kuomet kaip tik tokios sodybos nuoma suteiks didžiausią džiaugsmą. Tačiau gundytis sodybų nuomos verslu vertėtų atsargiai ir apgalvotai. Į ką atkreipti dėmesį, kuriant sodybų nuomos verslą?

Žmonės ir žmogiškieji faktoriai sodyboje – svarbesni už remontą

Sodyba su baseinuJaukus priėmimas, netrukdymas žmonėms švęsti, paslaugumas, lankstumas dėl žmonių prašymų, pagalba ruošiantis – tai tokie faktoriai, kurie gali pagerinti sodybos vardą labiau nei dešimtis tūkstančių eurų kainavęs remontas. O štai girti sodybos savininkai, ateinantys per šventę prisikabinti, nemalonus, grubus aptarnavimas – tai visiškai gali sužlugdyti net ir geriausiai suremontuotą sodybą.

Kas yra gera sodybos vieta?

Skaityti toliau

Laikrodžių apyrankių paieškos: lyginimas ir vertinimas

Vyriski laikrodziaiIeškant tobulo laikrodžio reikia įvertinti ne tik patį laikroduko širdį, kuris dažniausiai ir apsprendžia poreikius. Daugelis žmonių pačiam laikrodukui skiria labai daug dėmesio ir pamiršta įvertinti, kad apyrankės pasirinkimas taip pat labai svarbus ir galintis pakoreguoti Jūsų pasirinkimą. Vyriški laikrodžiai yra labai įvairūs. Juolab, šiuo metu internete tikrai galima rasti labai daug pačių įvairiausių pasirinkimų. Taigi, vertindami labai daug kriterijų, įskaitant ir laikrodžio apyrankes, pavyks susirasti tai, kas geriausiai atitinka Jūsų poreikius.

Laikrodžiai vyrams šiuo metu dažniausiai perkami internetu. Daugelis žmonių labai džiaugiasi, kad tereikia susivesti esminius kriterijus ir Jums bus pasiūlyti tie laikrodukai, kurie atitinka poreikius. Tai padeda sutaupyti daug laiko ir būti tikru, kad surastas laikrodukas tinka labiausiai.

Nors laikrodžiai vyrams dažniausiai būna solidūs ir būtent šis kriterijus dažniausiai tampa esminis ieškant laikroduko, visgi, šiuo metu pasiūla tokia plati, jog kiekvienas gali susirasti tinkamiausią. Juolab, vyriški laikrodžiai tikrai neturi būti tik solidūs. Galima atrasti labai skoningų žaismingų laikrodukų, kurie stilingai atrodo ir rankos ir tuo pačiu yra nesunkiai priderinami prie kitų drabužių akcentų.

Dažniausiai išskiriamos kelių tipų vyriškų laikrodukų apyrankės:

  • Metalinės laikrodžio apyrankės dažniausiai pasirenkamos tų, kurie laikrodukus nešioja tik šventinėmis progomis. Žinoma, jos taip pat gali būti labai patogios, tačiau kasdieniniam nešiojimui, ypač jeigu atliekami konkretūs darbai, tai gali būti nepatogus pasirinkimas. Tačiau didelis pliusas, kad tokio tipo apyrankės suteikia pačiam aksesuarui labai daug solidumo bei išskirtinumo.

  • Skaityti toliau

Ikivedybinė sutartis – už ir prieš

Kiekvienam žmogui skyrybos yra didelė problema. Jeigu prieinama iki jų, vadinasi, teko nenueiti kažkokį išbandymų ir rūpesčių kelią. Prieš tai buvo meilė, viltys, bendri planai ir gal netrumpas, o gal trumpesnis nueitas bendras kelias, o galiausiai planai keičiasi, keliai skiriasi. Būtent galvojant apie skyrybas, kai kas iš anksto pasirašo ikivedybinę sutartį, su kuria skyrybos gali būti paprastesnės. Tačiau negalima teigti, kad ikivedybinė sutartis yra tik teigiamas dalykas, reikia matyti visas jos puses.

Ką sako bažnyčia

SkyrybosBažnyčia skyrybų nepripažįsta apskritai. Todėl ne vienas kunigas yra pabrėžęs, kad poros, kurios sudaro ikivedybinę sutartį, nėra pageidaujančios besituokiančios prie altoriaus. Bažnytinė santuoka – tai ne tik dekoracija, ne tik graži architektūra ir kažkas „tradicinio“. Tai, visų pirma, yra priesaika krikščionių bendruomenėje, ir taip pat sakramentas. Sakramentai yra amžini, jie priartina parapijiečius prie šventumo, prie Dievo. Dėl to ikivedybinė sutartis, kaip prezumpcija skyrybų palengvinimo, bažnyčiai atrodo išdavikiškai. Kai kurios bažnyčios net nesutinka duoti sakramento, kai yra sudaroma ši sutartis. Ir gal ne be reikalo – per daug žmonių eina tuoktis į bažnyčią, nesuprasdami, ką ten išvis daro, o eina ten tik dėl gražesnių nuotraukų ir jaukesnės atmosferos. Nors tai, visų pirma, dvasiniai dalykai ir amžinoji religinė priesaika.

Kaip mąsto žmogus

Skaityti toliau