Interjerą tu papuoški, žavesiu namus pribloški

Kokie interjero dizaino sprendimai gali padėti praturtinti namus?

DrobėsVerta pastebėti tai, kad namų interjeras yra bemaž vienas iš svarbiausių mūsų gyvenimo aspektų. Puikiai suvokiame tai, kad jam turime skirti labai daug dėmesio. Tad, vis dar kyla klausimas, kaip dekoruoti savo namus, kad jie atrodytų nepriekaištingai. Gerai žinome tai, kad ši užduotis tikrai nėra labai paprasta. Puikiai suvokiame tai, kad ne retai, gali prireikti ir pagalbos. O ją suteikiančių asmenų aplink mus yra tikrai ne vienas. Tai gali būti patys artimiausi, kartu gyvenantys žmonės, draugai, pažįstami, kolegos ir pan. Žinoma, labai svarbu pastebėti tai, kad jie gali tik patarti, tačiau, ne nuspręsti už jus. Taigi, bet kokiu atveju, galutinis sprendimas dėl vieno ar kito pasirinkimo bus priimtas tik jūsų. Verta pastebėti tai, kad pradėti kalbėti apie namų dekoro akcentus dar negalima tuomet, kai nėra aišku, kokie apdailos elementai dominuoja vienoje ar kitoje aplinkoje. Drąsiai galima teigti, kad kiekviena erdvė turi tik jai skirtus apdailos kriterijus. Gerai žinome tai, kad tuomet, kai kalbame apie vonios kambarį ar virtuvės erdvę, labai svarbu tai, kad apdailos medžiagos būtų atsparios išskirtiniams klimato veiksniams. Tarkime, virtuvėje dominuoja karštis, garų kondensacija ir pan. Kita vertus, vonioje, pagrindiniu veiksniu tamoa ne kas kitas, kaip tik drėgmė ar net tiesioginis vandens patekimas. Puikiai suvokiame tai, kad į šiuos aspektus tiesiog būtina atsižvelgti ne tik tikintis ilgalaikio apdailos rezultato, tačiau ir renkantis vienus ar kitus dekoro elementus. Tarkime, jei manote, kad vonios kambaryje yra reikalingos spalvingos drobės, gerai apie tai pagalvokite. Būtina suvokti tai, kad jų atsparumas drėgmei nėra toks didelis kaip norėtųsi. Būtina suvokti tai, kad jas kur kas parankiau kabinti tokiose namų erdvėse kaip miegamasis, svetainė, koridorius ar pan. Būtina rasti ne tik tokią vietą, kurioje jos atrodytų nepriekaištingai, tačiau, ir aplinką, kurioje jos nebūtų veikiamos kenksmingų veiksnių. Puikiai suvokiame tai, kad paveikslai ant drobės yra gaminami ant specialaus audinio, naudojant tam tikras, unikaloias priemones. Dėl šios priežasties, joms turi būti skiriamas labai didelis dėmesys. Gerai žinome tai, kad vienas nedidelis paveikslas patalpoje gali pakeisti labai daug ir suteikti jam neprilygstamo, išskirtinio žavesio. Tad, dar kartą norime priminti, kad siekiant namuose tobulumo, tikrai nereikia labai daug.

Oras vanduo sistema ir šilumos siurblių privalumai Jūsų būstui: laikas gyventi komfortiškiau!

Oras vanduo sistema ir šilumos siurbliai daliai Lietuvos gyventojų vis dar kelia daugiau klausimų nei atsakymų. Nepaisant to, šios sistemos privalumais įsitikina vis daugiau žmonių. Ką verta apie juos žinoti kiekvienam ir kodėl tai vadinama revoliucija Jūsų būstui?

Oras vanduo sistema, taip pat žinoma kaip oro šaltinio šilumos siurbliai (ASHP), yra tam tikra šildymo sistemos forma, kuri per aušinimo sistemą perduoda šilumą iš pastato išorės į vidų.

Kaip tai veikia?

Šilumos siurbliai ir pati oras vanduo sistema patikimai sugeria šilumą iš lauko oro ir perduoda šią energiją į buitinio karšto vandens tiekimą, karštu vandeniu užpildytus radiatorius ir grindų šildymą. Kadangi ore yra šilumos net ir esant minusinei temperatūrai, ši šildymo sistema puikiai tinka naudoti palyginti vidutinio klimato sąlygomis Airijoje ir suteiks jums gausų šilumos šaltinį ištisus metus.

Oras vanduo sistema ir jos nenuginčijami privalumai

Nesudėtingas oras-vanduo šilumos siurblių montavimas. Ilgametė praktika rodo, kad šilumos siurblio oras-vanduo montavimas yra greitas ir paprastas procesas. Šilumos siurbliai oras-vanduo susideda iš dviejų pagrindinių komponentų: lauko bloko ir kondensatoriaus. Lauko blokas sugeria šilumą iš lauko oro, kuri perduodama į kondensatorių. Kondensatorius savo ruožtu perduoda sukauptą šilumą visame name ir į jūsų buitinio karšto vandens tiekimą. Šilumos siurbliai oras-vanduo nereikalauja tokių pat pastangų kaip ir kitos šildymo sistemos. Pavyzdžiui, įrengiant žemės šilumos siurblį reikia geoterminio gręžimo, o oras-vanduo šilumos siurbliai tiesiog izoliuotais vamzdžiais prijungiami prie patalpų šildymo sistemos.

Skaityti toliau

Kitokia kuno kalba ir nebylūs jos žodžiai

Bendravimas prisilietimu. Kaip tai įmanoma įgyvendinti?

Vaikų masažaiVerta pastebėti tai, kad bendrauti yra labai svarbu. O tai galima padaryti labai skirtingais būdais. Nors mums ir yra priimtinas bendravimas žodžiu arba raštu, tačiau, jokiu būdu, negalima pamiršti to, kokia galinga yra prisilietimo kalba. Drąsiai galima teigti, kad kontaktinis tarpusavio bendravimas šiandien yra labai užmirštas. Puikiai suvokiame, kad tai lemia ne viena svarbi priežastis. Žinoma, viena iš tokių yra pasaulį užklupusi covid – 19 pandemija, kuri yra išlikusi itin opia problema iki pat šių dienų. Verta pastebėti tai, kad saugoti savo sveikatą yra kur kas svarbiau nei bet kas kita. Dėl šios priežasties, gyvenimas tarsi sustojo. Žinoma, laikui bėgant, pastebimos ir tam tikros pasekmės. Viena iš jų gali būti ryšio praradimas su kitais žmonėmis, bendravimo įgūdžių silpnumas, kontakto mezgimo spragos ir pan. Tad, tai tikrai daugiau ar mažiau paveikė kiekvieną iš mūsų. Būtina suvokti tai, kad be bendravimo mūsų gyvenimas nėra įsivaizduojamas. Tačiau, kai tai yra atliekama akis į akį, suprasti vienas kitą ir pasakyti kur kas daugiau, vadovaujantis ne tik savo protu, tačiau ir emocijomis, tampa kur kas paprasčiau. Verta pastebėti tai, kad itin svarbus yra ir artimas kontaktas, kitaip dar vadinamas prisilietimo kalba. Ja geba bendrauti ne tik suaugusieji. Amžius čia nėra svarbus. Tad, tiek vaikai, tiek ir senjorai gali džiaugtis nepaprastu prisilietimo malonumu. Galima teigti, kad bemaž pats geriausias būdas tai padaryti yra vaikų masažas Vilniuje. Puikiai suvokiame tai, kad ši veikla gali būti svarbi įgyvendinant skirtingus tikslus. Tarkime, masažas gali būti jau minėta bendravimo priemonė, kurios dėka yra suteikiamos tam tikros emocijos. O jos gali būti tiek teigiamos, tiek ir neigiamos. Būtina suvokti tai, kad jausmai kiekviename iš mūsų gimsta ne tik iš tam tikrų gyvenimo potyrių, tačiau ir vidinių išgyvenimų, kuriuos paskatina kito žmogaus prisilietimas. Tačiau, nei verkti, nei juoktis tikrai nėra gėdinga. Turime suvokti tai, kad reikšti savo emocijas ir neužsisklęsti savyje yra labai svarbu. Tik taip galima pasijusti laisvu. Kito žmogaus atliekami prisilietimai, paliečia tam tikras svarbias kūno vietas, o jos gali asocijuotis su tam tikrais pojūčiais. Tad, masažas, tarsi paliečia pačias atokiausias mūsų kūno kerteles, apie kurias, galbūt, nenutuokėme nei mes patys.

Miegas, apie kurį svajojame…

Ko mes tikimės iš miego?

Sunkios antklodėsVerta pastebėti tai, kad miegas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Puikiai suvokiame, kad tai yra visiškai natūralus procesa, tačiau, jis tiesiog negali būti kokybiškas be mūsų pastangų. Verta pastebėti, kad šiuo klausimu kalbame apie miego aplinkos įrengimą ir pasiruošimą jam. Gerai žinome tai, kad nuolatinis nuovargis yra daugelio žmonių neatsiejama gyvenimo dalis. Puikiai suvokiame tai, kad šiuo klausimu priežastis gali būti tik viena – poilsio trūkumas, kuris yra siejamas ir su prasta miego kokybe. Tikrai labai dažnai girdime apie tai, kad arba žmogus nuolat yra labai mieguistas ir jam tereikia vos užmerkti akis. Tačiau, itin dažnai, yra pastebimi ir tokie atvejai, kad užmigti gali būti ir labai sunku. O tai tikrai nėra poilsio ir teisingo gyvenimo ritmo pasekmė. Priešingai, tai gali parodyti itin didelį nuovargį, nuolat patiriamą stresą, įtampą ir kitas neigiamas emocijas. Be jokios abejonės, nuostabu, jei jūsų gyvenimo ritmas yra gana pastovus ir eiti miegoti, bei atsikelti galite panašiu laiku. Be kita ko, ekspertai rekomenduoja, kad nakties miegas prasidėtų ne vėliau, kaip 23 val ir truktų bent 8 val. Tai reiškia, kad miegoti turėtumėte bent iki 7 h ryto. Žinoma, išpildyti šias taisykles realiai yra labai sunku. Nuostabu, jei pavyksta pamiegoti bent 5 – 6 valandas. Tačiau, puikiai suvokiame tai, kad toks gyvenimo ritmas negali tęstis labai ilgai. Drąsiai galima teigti, kad žmogaus organizmas yra labai jautrus ir energijos baterija išsenka kaip mat. Dėl šios priežasties, ima kamuoti įvairios ligos, imuninės sistemos sutrikimai, organų veiklos sutrikimai ir pan. Būtina suvokti tai, kad niekas kitas, kaip tik mes patys, galime pasirūpinti, kad taip neatsitiktų. Verta pastebėti tai, kad geram poilsiui ir kokybiškam miegui, labai svarbi yra aplinka, kurioje visą tai atliekama. Drąsiai galima teigti, kad vis daugiau žmonių renkasi būtent jų kūnui pritaikytus čiužinius, orui laidžias, malonias prisiliesti antklodes ir pagalves, jų užvalkalų komplektus. Verta pastebėti tai, kad kur kas geidžiamesnėmis, laukui bėgant, tampa ir sunkios antklodės. Na, o pastarosios turi tikrai ne vieną privalumą. Puikiai suvokiame tai, kad jos tam viena iš priemonių, kurios padeda užtikrinti gerą miegą ir ramų poilsį. Specialaus užpildo dėka jūsų kūnas tarsi apgaubiamas švelnumu, o tai ramina ir atpalaiduoja. `

Kad keliauti su vaiku būtų kaip niekad smagu!

Kaip keliauti su vaiku gali būti kur kas paprasčiau?

NaktipuodisVerta pastebėti tai, kad keliauti su mažu vaiku tikrai nėra labai lengva. Jei tai yra mažylis iki dviejų metų, tikėtina, kad savo kelionės planus, reikės labai atidžiai derinti su jo kasdiene rutina. Tarkime, šiuo klausimu, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, koks yra jo valgymo ritmas ir dažnumas, miego ypatumai ir aktyvios veiklos – bendravimo formos. Tarkime, jei vaikas yra itin komunikabilus ir nesibaimina svetimų žmonių ir vietų, keliauti su juo bus kur kas paprasčiau. Būtina suvokti tai, kad jei vaikas yra labai uždaras, pažinti neatrastus kraštus bus nelengva ir tai gali sukelti papildomų rūpesčių. Be jokios abejonės, puikiai suvokiame tai, kad vaikas baiminasi tikrai ne be priežasties, Galbūt kurį kartą jis pajuto jūsų baimę ar neapykantą kitiems žmonėms. Dėl šios priežasties, jo pcihologijos galia ir nėra tokia didelė vėl pakeisti gautą informaciją. Tad, baimė gali lydėti ne vienerius metus, o gal net visą gyvenimą. Tad, kad ir kokiose nemaloniose situacijose atsidurtumėte, jei esate kartu su vaiku, turite pasistengti išlikti ramūs ir visas kilusias problemas pabandyti išspręsti nepastebimai. Be jokios abejonės, keliaujant gali pasitaikyti ne tik dienos ritmo, tačiau ir paros sutrikimai. Turbūt, būtų sunku rasti vaiką, kurio nėra ištikęs dienos ir nakties sumaišymo sindromas. Tai reiškia, kad dienos metu vaikas jaučiasi mieguistas ir labai pavargęs, nuolat nori miego. Puikiai suvokiame tai, kad sutrukdyti jam tai padaryti yra labai sunku. Vaikai gali užmigti pačiose netikėčiausiose vietose. Tad, to nesutrikdo net triukšmas, žaidimai ar bet kokia kita aktyvi veikla. Tad, jei dienos metu miegas buvo labai produktyvus ir truko ne vieną valandą, gali nutikti taip, kad nakties metu, vaikas norės laiką leisti aktyviai. O tai tikrai nėra priimtina tėvams. Be jokios abejonės, itin daug rūpesčių gali sukelti ir gamtiniai reikalai. Gerai žinome tai, kad pasinaudoti tualetu vaikui ne visuomet yra labai paprasta, o sulaikyti šlapimo ilgą laiką jis dar tikrai nemoka. Dėl šios priežasties, bet kokios trumpesnės ar ilgesnės išvykos metu itin gali praversti kelioninis naktipuodis. Taip nerimauti, kad greta nebus galimybės pasinaudoti tualetu ir turėsite rimtų problemų, tikrai nereikės. Na, ir vaikas jausis kur kas saugiau, turėdamas jam pažįstamą tualetą.