Kada įmonėms yra laikas įsigyti verslo valdymo sistemą?

Nors daugelis įmonių supranta verslo valdymo sistemos (VVS) svarbą, dažnai kyla klausimas – kada reiktų ją įsigyti? Deja, nėra vieno atsakymo, kuris tiktų visoms įmonėms. Kiekvienas verslas yra unikalus bei turi individualius poreikius, o verslo valdymo sistemos diegimas yra ne tik finansinė investicija, bet ir strateginis sprendimas. Tad, kad sau galėtumėte atsakyti į šį klausimą, pirmiausia reiktų apgalvoti keletą svarbių aspektų. Šiame straipsnyje juos ir peržiūrėsime.

Verslo augimo sparta

Greitas verslo augimas yra geriausia problema, su kuria gali susidurti įmonės savininkai. Tačiau, tai vis tiek yra problema… Jei pastebite, kad Jums nebeužtenka paprastų sprendimų, tokių kaip Excel lentelės finansų valdymui arba pašto grupės darbuotojų komunikacijai, tai ženklas, kad Jums reikia ieškoti tinkamesnių sprendimų. Greito augimo nesuvaldymas gali būti itin kenksmingas įmonei: dažnai klientai pastebi prastėjančią aptarnavimo kokybę, o darbuotojai pradeda skųstis dėl perdėto darbo krūvio. Tad, yra be galo svarbu atpažinti momentą, kai esami sprendimai nebeleidžia valdyti verslo kokybiškai ir ieškoti efektyvesnių sprendimų, kurie leis įmonei augti nesuvaržytai.

Prastesnis darbuotojų našumas

Verslo valdymo sistemos diegimasJūsų įmonės sėkmė priklauso nuo Jūsų darbuotojų našumo, tačiau jie ne visada yra atsakingi už savo vėluojančius darbus. Jei pastebite, kad darbuotojai vis daugiau savo laiko praleidžia tvarkydami duomenis rankiniu būdu arba atlikdami besikartojančius, monotoninius darbus, tai kėsinasi į jų produktyvumą. Tai yra akivaizdus ženklas, kad laikas rasti verslo valdymo sistemą, kuri automatizuotų šiuos procesus. Tuomet Jūsų darbuotojai galės sukaupti visą savo energiją į svarbesnius darbus, kūrybines kampanijas ir strategines veiklas, kurios yra tiesiogiai atsakingos už įmonės pelningumą.

Išsibarstę duomenys

Skaityti toliau

Populiariausios pasaulio degustacijos: kokias galima išmėginti ir Lietuvoje?

Pasaulyje apstu įvairiausių degustacijų: nuo gyvačių vyno iki majonezo. Tačiau, kokios yra dažniausiai siūlomos degustacijos ir, kokias jų galima išmėginti mūsų šalyje?

Vyno degustacija

Degustacijos KaunePati populiariausia degustacija pasaulyje – vyno. Geriausiai šią pramoga praveda someljė arba vyno ekspertai, kurie žino visų siūlomų vynų istoriją, gamybos subtilybes, derinius. Turbūt esate pastebėję, jog vyno mėgėjai dažnai prieš ragaudami šį gėrimą taurėje išsuka jį laikydami taurę už kojelės. Teliūskavimas turi savo tikslą. Ragaudami vyną, taurę turime lengvai išsukti taip, kad teliūskuojantis gėrimas prikibtų prie stiklo sienelių. Taip vyno žinovai elgiasi siekdami nustatyti vyno stiprumą.

Tokios degustacijos Kaune dažnai organizuojamos K. Donelaičio gatvėje, kur Portugališko vyno ambasada rengia šios šalies gėrimo degustaciją jaukioje, nedidelėje erdvėje, dažniausiai 12 asmenų grupėje.

Alaus degustacija

Japonijoje galima išmėginti alaus ir pieno derinio degustaciją. Tačiau lietuviai labiausiai pripažįsta tiesiog alaus degustaciją, kurioje galima išragauti įvairių rūšių alaus. Čia dalyviai atvedami į platų alaus pasaulį, kur dažniausiai ragauja apie 10 alaus rūšių. Tokios degustacijos Vilniuje yra vedamos alaus žinovų, neretai aludarių, kurie kruopščiai pristato šio gėrimo degustavimo taisykles, ingredientus, papasakoja apie salyklus, apynius, mieles ir kt.

Skaityti toliau