Nors daugelis įmonių supranta verslo valdymo sistemos (VVS) svarbą, dažnai kyla klausimas – kada reiktų ją įsigyti? Deja, nėra vieno atsakymo, kuris tiktų visoms įmonėms. Kiekvienas verslas yra unikalus bei turi individualius poreikius, o verslo valdymo sistemos diegimas yra ne tik finansinė investicija, bet ir strateginis sprendimas. Tad, kad sau galėtumėte atsakyti į šį klausimą, pirmiausia reiktų apgalvoti keletą svarbių aspektų. Šiame straipsnyje juos ir peržiūrėsime.
Verslo augimo sparta
Greitas verslo augimas yra geriausia problema, su kuria gali susidurti įmonės savininkai. Tačiau, tai vis tiek yra problema… Jei pastebite, kad Jums nebeužtenka paprastų sprendimų, tokių kaip Excel lentelės finansų valdymui arba pašto grupės darbuotojų komunikacijai, tai ženklas, kad Jums reikia ieškoti tinkamesnių sprendimų. Greito augimo nesuvaldymas gali būti itin kenksmingas įmonei: dažnai klientai pastebi prastėjančią aptarnavimo kokybę, o darbuotojai pradeda skųstis dėl perdėto darbo krūvio. Tad, yra be galo svarbu atpažinti momentą, kai esami sprendimai nebeleidžia valdyti verslo kokybiškai ir ieškoti efektyvesnių sprendimų, kurie leis įmonei augti nesuvaržytai.
Prastesnis darbuotojų našumas
Jūsų įmonės sėkmė priklauso nuo Jūsų darbuotojų našumo, tačiau jie ne visada yra atsakingi už savo vėluojančius darbus. Jei pastebite, kad darbuotojai vis daugiau savo laiko praleidžia tvarkydami duomenis rankiniu būdu arba atlikdami besikartojančius, monotoninius darbus, tai kėsinasi į jų produktyvumą. Tai yra akivaizdus ženklas, kad laikas rasti verslo valdymo sistemą, kuri automatizuotų šiuos procesus. Tuomet Jūsų darbuotojai galės sukaupti visą savo energiją į svarbesnius darbus, kūrybines kampanijas ir strategines veiklas, kurios yra tiesiogiai atsakingos už įmonės pelningumą.
Išsibarstę duomenys
Efektyvus duomenų valdymas yra be galo svarbus kiekvienai įmonei, ne tik dėl duomenų saugos taisyklių laikymosi, bet ir dėl jų naudos strateginiams sprendimams priimti. Įmonei augant, tampa vis sunkiau suvaldyti savo duomenys, ypač jei šie yra išsibarstę keletoje skirtingų programinių įrangų ar platformų. Tokiais atvejais reikiamus duomenis rasti gali būti daug sunkiau bei dažnai atsiranda bereikalingų duplikacijų, užimančių vietą sistemoje. Verslo valdymo sistemos centralizuoja visus verslo procesus vienoje programinėje įrangoje, kas puikiai išsprendžia šią problemą.
Klaidingi finansai
Finansai yra įmonės širdis – jie ne tik parodo, kaip sekasi Jūsų verslui, bet ir leidžia nuspręsti, kokių investicijų imtis ateityje. Tad, savaime suprantama, jog veiksmingas ir taisyklingas jų suvaldymas yra lemiamas bet kuriai įmonei. Jei pastebite, kad tampa vis sunkiau sekti savo pelną, darbuotojų išlaidas ar pajamų srautus, Jūs esate jau pavojingoje situacijoje. Dar blogiau, jei Jūsų verslo atskaitos yra klaidingos ir neatitinka realios situacijos. Tokiu atveju, Jums reikėtų nedelsiant įsigyti kokybišką finansų valdymo sistemą, kuri ne tik automatizuotų didelę dalį apskaitos ir buhalterijos procesų, bet ir gerokai sumažintų galimų klaidų tikimybę.
Ilgalaikė verslo strategija
Nors aukščiau aptarti ženklai yra svarbūs, jie nėra vienintelis būdas apsispręsti dėl savo VVS poreikio. Jūsų ilgalaikė verslo strategija turėtų nulemti šį sprendimą. Pavyzdžiui, jeigu žinote, jog įmonės 5 metų plane yra numatyta didelė plėtra, naujų rinkų ir produktų įtraukimas arba naujų parduotuvių / gamyklų atidarymas, tai išmani verslo valdymo sistema Jums bus ne tik naudinga, bet ir reikalinga. Iš kitos pusės, jei numatote, kad ateinantys pora metų Jūsų įmonei bus sunkūs finansiškai, o esami sprendimai kol kas nekelia pernelyg daug problemų, galbūt VVS įsidiegimą būtų verta atidėti ateičiai, kai Jūsų įmonė tam bus labiau pribrendusi.
Galutinis žodis
Kaip ir minėjome ankščiau, nėra vieno teisingo atsakymo į klausimą, kada įsigyti VVS, bet yra daugybė ženklų, kurie gali padėti Jums priimti šį sprendimą. Įmonėje atsirandančios naujos ar vis dažniau pasireiškiančios problemos dažniausiai signalizuoja, kad esami procesai nebepatenkina augančio verslo poreikių. Būtent tuomet yra svarbu atidžiai apsvarstyti verslo valdymo sistemos įsigyjimą kaip įnvesticiją stabilumo ir pelno augimo link.