Ką aplink mus tvarko samdyti žmonės

Ar pagalvojate, kaip atrodytų mūsų aplinka, jeigu nebūtų tų žmonių, kurie kasdien kruopščiai valo laiptines, tvarko mūsų namus ir kiemus? Kažin, ar būtų galima taip lengvai džiaugtis iš tiesų gerai atrodančiais namais, laiptinėmis ir kiemais. Ką tvarko viešųjų erdvių aplinkos tvarkytojai?

Mūsų laiptinės

Laiptinių valymasDažniausiai daugiabučių gyventojai patys ne valo laiptines, nes tą padaro samdyti žmonės. Arba jie gali būti priskirti būstą administruojančios tarnybos, arba gali būti atskirai pasamdyti. Daugiausiai priežiūros laiptinei reikia tuo metų laiku, kada daugiau drėgmės, purvo, šalčio. Tuomet tikrai labai svarbu turėti švarią laiptinę, nes nesinori tiek dumblo ir purvo ant batų neštis į namus. Tačiau ir be to yra ką tvarkyti kitu metu. Pavyzdžiui, bet kuriuo kitu metu vis tiek pirmame laiptinės aukšte susikaupia daug nešvarumų, nes tai erdvė, kurioje kone kiekvienas mielai pereina ir palieka savo pėdsaką. Taigi, laiptines tvarkyti reikia, jeigu norisi gyventi gražiau.

Mūsų kiemai

Skaityti toliau

Maršrutai baidarėms

Vasarą Lietuvoje labai smagu plaukioti baidarės viduje, irkluojant, saulei šviečiant, smagiai keičiantis krantams abejose pusėse. Keletas maršrutų, kuriuos verta išbandyti šiais metais.

Plaukimas Varėne

Poilsis baidarėjeČia baidarės galėtų plaukti bet kokiu metų laiku, nors geriau, kai vanduo bent šiek tiek pakilęs. Kadangi upelis yra tikrai negilus, o daug kur ir per daug nusekęs. Dėl to kai kuriose vietose prasideda toks ruožas (ypač artėjant link pačios Varėnos), kur labai seklu ir visur prikritę šakų bei nuvirtusių medžių. Tai gali labai stabdyti ir apsunkinti kelionę, nes tokius dalykus vis nuolat tenka persinešti. Tiksliau persinešti tenka būtent pačią baidarę. Vėliau, artėjant link Varėnos, yra įplaukiama į Varėnos tvenkinius, kurie pasižymi nuostabia gamta. Visur žydi vandens lelijos, kitokie augalai, skraido ir plaukioja paukščiai.

Plaukimas Nemunu

Pavojingas, tačiau įdomus yra plaukimas Nemunu, kurį galima rinktis nuo bet kurios atkarpos, nuo bet kurios pusės. Tai srauniausia ir plačiausia mūsų upė, vadinama upių karaliumi. Deja, daug kas Nemuno plaukimui nesirenka dėl to, kad šiek tiek bijo. Upė iš tiesų labai plati ir klastinga, kasmet nusinešanti nemažai gyvybių. Kai kuriose Nemuno vietose susidaro tam tikri verpetai, kurie gali labai įtraukti žmogų. Dėl to plaukiant baidare reikia dėvėti gelbėjimosi liemenę, nesvarbu, mokate plaukti, ar nemokate, skęstate ar plūduriuojate ramybės būsenoje vandenyje. Tačiau plaukimas Nemunu yra malonus dėl tam tikros istorinės vertės, kadangi čia plaukė ir Nacionalinę ekspedicija, čia ir istoriniai sielių plukdymo takai.

Plaukimas Pietų Lietuvoje

Skaityti toliau

Darbas emigracijoje dažnai prasideda šiltnamyje

Šiltnamiai jumsKas yra tas pradžios taškas lietuviams studentams, norintiems vasarą padirbėti Anglijoje arba Norvegijoje? Labai dažnai tai yra fermos ir jose esantys šiltnamiai, kuriuose auginami įvairūs vaisiai, uogos, daržovės, o visus ūkio darbus dirba emigrantai iš Rytų Europos. Žinoma, po Brexit situacija gali pasikeisti, tačiau apskritai tai yra toks dalykas, kurį žmonės tikrai gali padaryti, jeigu nori užsidirbti. Anglijoje šiltnamiuose dirbusi Eglė sako, kad toks darbas jai vasaromis, kol buvo studentė, patikdavo, tačiau labiau įsitvirtinti Anglijoje mergina nenorėtų – jai patinka gyventi Lietuvoje.

Uogų fermos matosi nuo kelio

Anot Eglės, tie šiltnamiai Anglijoje yra visai kitokie negu čia. „Buvau pripratusi prie nedidelio močiutės šiltnamio, kur mažame plote auga kelios lysvės agurkų, ridikų ir salotų, o nuvykusi ten pamačiau tikrai visiškai kitokius mastus. Tie, kas nėra to matę, gali ir labai nustebti, nes tai visiškai kitoks vaizdas negu iki tol matytas. Jau kai keliu važiuoji, iš toli matai, kad yra tokie labai ilgi ir dideli šiltnamiai, jie jau nuo kelio gerai matosi. Ir ten būtent ir vyksta visas tas darbas“, – sako ji.

Dirba daugiataučiai

Skaityti toliau

Pirkimo internetu garantijos Lietuvoje

Pirkimas internetu iš tokių parduotuvių kaip 1a.lt arba kitokių lietuviškų interneto parduotuvių klientams suteikia nemažai garantijų. Būtent tai atsakingiausius pirkėjus ir verčia rinktis būtent lietuviškas interneto parduotuves. Kokios tos garantijos?

Grąžinimas per 14 dienų

Parduotuvė itnernetePerkant iš 1a.lt, kaip ir iš kitų pagal LR įstatymus veikiančių parduotuvių, yra suteikiama 14 dienų grąžinimo garantija. Ši tvarka įvesta darant prielaidą, kad žmonės gali apsigauti pirkdami dalyką, kurio nėra matę. Tad net jeigu kažkas pardavinėtų nekokybiškus dalykus už kelis centus, pirkėjas vis tiek galėtų reikalauti pinigų grąžinimo, pamatęs, kad prekė ne tokia, kokios tikėtasi. Žinoma, dėl mažų sumų žmonės retai kreipiasi, kadangi nenori gaišti laiko. Visgi, su tokiais pirkiniais kaip batais arba drabužiais tai labai praverčia, mat išmiera ant etiketės nebūtinai reiškia, kad drabužis ar avalynė tau tiks. Tad galima pasimatuoti ir grąžinti. Internetas taip pat negali tiksliai perduoti visų savybių ir tik apžiūrėjus daiktą galima įvertinti, ar jis yra toks, kokį pirktum ir pamatęs realybėje. Jeigu jis ne toks, kokio nori – galima grąžinti be jokių įrodinėjimų, kad kažkas negerai. Nereikia net paaiškinimo. Būtent dėl to daug žmonių drabužius ar avalynę siunčiasi iš Lietuvos pardavėjų. O štai pirkiniai iš Kinijos keliauja tik nebijantiems rizikuoti. Žmonės žino, kad iš ten užsakytos prekės gali netikti, o jeigu netiks, teks bandyti parduoti internete, nes grąžinti pardavėjui vargu, ar bus galima.

Grąžinimas iškart, jeigu siunta apgadinta

Skaityti toliau

Vestuvių planavimas Londone

Lietuviai tuokiasi ne tik Lietuvoje, bet ir Anglijoje, Olandijoj, Nervegijoje ir kitose šalyse, kuriose gyvena. Tad ir lietuviams gali būti aktualu tokie klausimai kaip wedding car hire London, vestuvinių suknelių nuoma Londone bei kitos įprastos vestuvinės paslaugos. Kaip planuoti vestuves Londone, ar jos planuojamos taip pat, kaip planuojamos kituose miestuose, kitose šalyse? Veikiausiai, panašumų yra, tačiau ir skirtumų bei specifikos bus, tad kviečiame susipažinti su gidu, kaip planuoti vestuves Londone.

Numatykite biudžeto lubas

Automobilis vestuvių šventeiKaip ir planuojant bet kokį kitą dalyką gyvenime, pirma verta įsivertinti finansus bei numatyti tam tikras finansines lubas. Kiek jūs iš tiesų galite sau leisti, planuodami vestuves, koks bus jūsų biudžetas. Galite apsibrėžti ribas – nuo minimalaus iki maksimalaus. Mitas, kad būtinai išleisite maksimalią sumą. Jeigu viską dėsite ant svarstyklių ir svarstysite, kad, pavyzdžiui, su minimalia suma galėtumėte dar ir leisti sau vestuvinę kelionę, tai dėl to labiau turbūt ir stengsitės, o tai atves į tam tikrą komfortą. Tad taip ir stenkitės daryti, ir taip apribojimai jums suteiks daugiau galimybių bei laisvės. Paradoksalu, tačiau teisinga.

Skaičiuokite būtinus svečius

Skaityti toliau