Kiekvienam žmogui skyrybos yra didelė problema. Jeigu prieinama iki jų, vadinasi, teko nenueiti kažkokį išbandymų ir rūpesčių kelią. Prieš tai buvo meilė, viltys, bendri planai ir gal netrumpas, o gal trumpesnis nueitas bendras kelias, o galiausiai planai keičiasi, keliai skiriasi. Būtent galvojant apie skyrybas, kai kas iš anksto pasirašo ikivedybinę sutartį, su kuria skyrybos gali būti paprastesnės. Tačiau negalima teigti, kad ikivedybinė sutartis yra tik teigiamas dalykas, reikia matyti visas jos puses.
Ką sako bažnyčia
Bažnyčia skyrybų nepripažįsta apskritai. Todėl ne vienas kunigas yra pabrėžęs, kad poros, kurios sudaro ikivedybinę sutartį, nėra pageidaujančios besituokiančios prie altoriaus. Bažnytinė santuoka – tai ne tik dekoracija, ne tik graži architektūra ir kažkas „tradicinio“. Tai, visų pirma, yra priesaika krikščionių bendruomenėje, ir taip pat sakramentas. Sakramentai yra amžini, jie priartina parapijiečius prie šventumo, prie Dievo. Dėl to ikivedybinė sutartis, kaip prezumpcija skyrybų palengvinimo, bažnyčiai atrodo išdavikiškai. Kai kurios bažnyčios net nesutinka duoti sakramento, kai yra sudaroma ši sutartis. Ir gal ne be reikalo – per daug žmonių eina tuoktis į bažnyčią, nesuprasdami, ką ten išvis daro, o eina ten tik dėl gražesnių nuotraukų ir jaukesnės atmosferos. Nors tai, visų pirma, dvasiniai dalykai ir amžinoji religinė priesaika.
Kaip mąsto žmogus
Žmonėms, kurie sudaro ikivedybinę sutartį, taip pat psichologijoje gali užsifiksuoti galbūt visai ne tie dalykai, kurie išties ten turėtų įstrigti. Pirmiausia visoms poroms geriau vadovautis mintimi, kad iš visų jėgų stengsis nugalėti visus sunkumus. O ne skaičiuos, kas kam liktų, jeigu visgi išsiskirtų. O ne įsivertintų, kas būtų, jeigu.
Skyrybų atveju gali būti ir naudinga, ir žalinga
Tačiau yra įvairių šeimų ir įvairių skyrybų. Skiriamasi ir dėl labai rimtų priežasčių, kada yra vienas kaltas partneris: smurtaujantis, išduodantis ir negarbingai besielgiantis. Taigi, teisingai pasirašyta ikivedybinė sutartis gali nė vieno nepalikti pliko baso. Kita vertus, turtingi vyrai kartais kaip tik mėgsta pasirašyti egoistiškas ikivedybines sutartis, kuriose nustatoma, kad skyrybų atveju moteriai kone nieko išvis nelieka, net jeigu vyras darė karjerą tol, kol ši augino bendrus vaikus, taigi, dirbo svarbų ir daug laiko pareikalaujantį darbą. Kaip matome, skyrybos gali būti ir labai skausmingas, ir neteisingas dalykas. Dėl to visada verta kreiptis į gerus advokatus ir surasti geriausią kompromisą bei nė vieno iš partnerių per daug nenuskriausti.