Šilumos siurbliai oras-oras: veikimo principas

Augant šildymo kainoms, gyventojai ieško pigesnių alternatyvių šildymo būdų. Dėlto pastaruoju metu labai išpopuliarėjo šilumos siurbliai oras-oras. Nepaisant jų populiarumo rinkoje, daugelis vis dar turi nepagrįstų įsitikinimų apie šiuos agregatus ir tapatina juos su kondicionieriais. Panagrinėkime, kuo ypatingas šių siurblių veikimo principas.

Kas yra šilumos siurblys oras-oras?

Pradėkime nuo to, kas yra šie įrenginiai. O šilumos siurbliais jie vadinami ne veltui: įrenginys tarsi „susiurbia“ šilumą ir nukreipia ją į patalpas. Tai reiškia, kad toks agregatas veikia itin efektyviai – sunaudodamas nedidelį kiekį elektros energijos šilumos siurblys sukaupia daug šilumos (arba šalčio).

Šilumos siurblio oras-oras veikimas

Kalbant moksliškai, galima pasakyti, kad šilumos siurblių oras-oras veikimo principas yra pagrįstas antruoju termodinamikos dėsniu. O tai reiškia, kad šiluma yra perduodama iš šiltesnės terpės į šaltesnę. Būtent dėl to daugelis šilumos siurblių turi du blokus, kurių vienas montuojamas pastato viduje, o kitas – išorėje.

Gali kilti klausimas, kam reikalinga energija, jei visas procesas vyksta natūraliai? Deja, natūraliai vykstančio šilumos perdavimo nepakanka, tad reikia intensyvesnio proceso. Tam šilumos siurbliuose yra naudojamos freono dujos ir kompresorius, kuris šias dujas suslegia – tai generuojama šiluma arba šaltis.

Skaityti toliau