Mažylių antklodės: rinktis reikia iš geriausių

Antklodės kūdikiams – puiki pirkinių pradžia tiek perkant jas savo kūdikiui, tiek dovanų. Nors daugelis antklodžių, skirtų kūdikiams, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti panašios, tačiau jos iš tiesų yra skirtingos sudėties, skirtingų medžiagų ir stiliaus. Kad galėtumėte išsirinkti tinkamiausią antklodę, pasinaudokite ekspertų patarimais.

Kūdikio antklodės audiniai: kokie yra geriausi?

Labiausiai kūdikio antklodės kokybę nulemia audinys, iš kurio ji pagaminta. Rinkdamiesi antklodę kūdikiui, būtinai atsižvelkite į klimatą ir jautrią kūdikio odelę. Supažindiname su populiariausiais kūdikių antklodžių audiniais – medvilne, viskoze, vilna bei muslinu – ir jų savybėmis.

Medvilnė – populiariausias kūdikių antklodžių audinio pasirinkimas bet kokiam sezonui. Ši natūrali medžiaga ne tik ypač švelni ir puikiai tinkanti jautriai kūdikio odai, bet ir antialergiška, galima naudoti net ir tuomet, jei kūdikio oda problemiška. Kūdikių gaminiams naudojama medvilnė be jokių sintetinių priedų, dažų ar kitų specifinių priemaišų. Ne veltui rekomenduojama antklodes mažyliams pirkti iš patikimų pardavėjų. Pavyzdžiui, elektroninių prekių parduotuvėje „Smėlinukas“ siūlomos antklodės yra pasiūtos iš medvilnės, kuriai suteiktas pasaulinio organinės tekstilės standarto sertifikatas, užtikrinantis, kad patalynė pagaminta laikantis natūralios aplinkos teisių, kad gamybos procese buvo naudojami tik netoksiški ir biologiškai skaidūs priedai. Taip pat kai kurios antklodės kūdikiams atitinka „Oeko-Tex Standard 100“ klasę. Tai reiškia, yra visiškai saugios net patiems mažiausiems.

Bambuko viskozė – itin minkštas audinys, pagamintas iš bambuko augalo. Tokios antklodės puikiai tinka jautriai odai ir netgi gali prisitaikyti prie kūdikio kūno temperatūros, bambukinė antklodė mažina drėgmę, neleidžia kauptis bakterijoms, atsirasti pelėsiui ar veistis erkutėms. „Smėlinukas“ asortimente yra antklodžių, kurių užpildui panaudoti susmulkinti bambuko koteliai – išgautas celiuliozės pluoštas ir poliesterio derinys (50/50). Tai garantuoja patalynės tvirtumą bei ilgaamžiškumą.

Vilna – mėgstamas antklodžių audinys, tinkamiausias esant šaltesniam sezonui. Tai labai minkštas audinys, puikiai tinkantis kūdikiams. Antklodės su vilna yra labai vertinamos mažylių tėvelių, nes vilna prisitaiko prie mažylio kūno temperatūros, pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, yra pralaidi drėgmei, teigiamai veikia organizmą ir gerina miego kokybę. Taip pat vilna gerina vaiko kraujotaką ir sukuria idealias sąlygas ramiam mažylio miegui.

Muslinas – iš medvilnės išgautas audinys, labai lengvas ir leidžiantis odai „kvėpuoti“. Antklodės, ypač mažesnio dydžio, pasiūtos iš muslino, puikiai tinka naudoti ir lovelėje, ir automobilyje, ir vežimėlyje.

Tiesa, svarbu įvertinti ne tik išorinį antklodės audinį, bet ir jos užpildą: medvilnę, vilną, celiuliozės pluoštą ar poliesterį. Jie pasižymi skirtingomis savybėmis, tačiau visuomet turi atitikti aukščiausios kokybės standartus.

Kūdikio antklodės dydis: koks yra tinkamiausias?

Kadangi antklodės yra įvairių dydžių, svarbu žinoti, kokio amžiaus mažyliui, kokio dydžio antklodė tinkamiausia. Populiariausias antklodės dydis mažyliui yra apie 100×135 cm. Tai dažniausiai pasirenkami kūdikio patalynės dydžio standartai – ji tinkama ne tik kūdikiui, bet ir vaikui iki ketverių metų. Labai svarbu, kad antklodė nebūtų nei per maža, nei per didelė. Vienu atveju (per maža antklodė) neleis užtikrinti maksimalios šiluma, atsiras plyšelių, pro kuriuos galės prasiskverbti šaltis. O kitu atveju (per didelė antklodė) – mažylis gali įsipainioti pataluose ir jausti diskomfortą.

Dar šis tas apie antklodes

Renkantis antklodes mažyliui, vertėtų orientuotis į sezoną. Rekomenduojama turėti dvi antklodes – vieną vasarai ir vieną žiemai. Optimaliausias variantas vasarai – plona ir minkšta antklodė su lengvu vilnos užpildu. Žiemai geriausia rinktis storesnes antklodes. Apskritai kalbant, vaikiška patalynė pasižymi ypač plačiomis pasirinkimo galimybėmis, tad nesunku rasti tiek antklodžių su merino vilna, tiek su avies vilna. Vienas didžiausių vilnonių antklodžių privalumų – galimybė jomis naudotis ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Dizainas irgi neturėtų būti paskutinėje vietoje. Antklodės dažniausiai būna baltos spalvos, tačiau galima rasti ir puoštų įvairiais piešinukais. Taip pat antklodė gali būti tiek stačiakampio formos, tiek kvadratinė. Pritaikyta antklodės forma gali būti tinkama naudoti ne tik lovelėje, bet ir vežimėlyje, einant pasivaikščioti ar keliaujant.

Kūdikių antklodės dažnai yra populiariausia dovana jauniems tėveliams. Tačiau be antklodžių neapsieina nė vienas mažylis, tad jų neabejotinai reikės ir savo atžalai. Išsirinkti tinkamiausias antklodes galite Smelinukas.lt – elektroninėje vaikiškų prekių parduotuvėje. Čia gausu įvairių dydžių, sudėčių ir dizaino antklodžių.

https://www.smelinukas.lt/index.php/patalyne-kudikiams/patalyne-kudikio-lovytei/antklodes-kudikiams.html

Palikite atsiliepimą