Naujas būstas Vilniuje: kokiais kriterijais vadovaujasi lietuviai?

Jei nusprendėte investuoti į naujus namus, neturėtumėte skubėti – plati butų pasiūla suteikia praktiškai neribotas galimybes rinktis, todėl racionaliai įvertinkite savo ir savo šeimos narių poreikius, atsižvelkite į finansines galimybes ir pagalvokite apie ateities perspektyvas. Naujas būstas Vilniuje atitiks tiek jaunų šeimų, tiek vyresniųjų pirkėjų poreikius, tačiau brokeriai pastebi, kad priklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties keičiasi ir pirkėjų pageidavimai bei norai.

Mikrorajonas ir susisiekimo galimybės

NT VilniujeVertinant lietuvių įpročius, pastebima, kad didžiausias pirkėjų palankumas rodomas naujos statybos daugiabučiams, esantiems patogiame miesto mikrorajone. Šiuo atveju svarbų vaidmenį atlieka galimybė susisiekti su svarbiausiais miesto objektais, prekybos centrais, darboviete, mokyklomis ar vaikų darželiais. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pirkėjai vertina tiek galimybę naudotis viešuoju transportu, tiek nuosavu automobiliu. Kitaip sakant, svarbu, kad šalia daugiabučio būtų patogi automobilių stovėjimo aikštelė, taip pat – viešojo transporto stotelės. Vertinant būsto lokacijos vietą, labai svarbu ir gyvenamoji kaimynystė, privatumas bei saugumas. Dėl šios priežasties itin palankiai vertinami daugiabučiai, turintys vidinius kiemus ar aptvertą teritoriją, taip pat – namai su rakinamomis laiptinėmis ir vaizdo stebėjimo sistemomis.

Statybų kokybė ir būsto eksploatavimo išlaidos

Brokeriai pastebi, kad jaunieji pirkėjai ir jaunos šeimos paprastai renkasi kiek erdvesnius butus, paprastai – 3 kambarių. Tuo tarpu vyresni pirkėjai apsiriboja 1–2 kambarių butais, kurie perkami sau ar atskirą gyvenimą nuo tėvų pradėjusiems vaikams. Naujos statybos butai Vilniuje grupuojami ir atsižvelgiant į namo kokybę. Šiuolaikiniai pirkėjai vis daugiau dėmesio skiria projekto vystytojui, domisi statytojų patirtimi, įgyvendintų projektų atsiliepimais. Atsižvelgiant į technines būsto savybes, didžiausias dėmesys skiriamas garso ir šilumos izoliacijai, eksploatavimo išlaidoms, šiltinimo medžiagoms, inžinerinėms sistemoms. Ne mažiau svarbūs ir išoriniai aspektai, pvz., vaizdas pro langą ar šalia gyvenamojo namo esanti aplinka, kiemas.

Nekilnojamojo turto kaina

Itin didelę reikšmę atlieka nekilnojamojo turto kaina. Šiuo atveju nereikėtų pamiršti, kad investicijos, skirtos šeimos komfortui ir patogumui, visuomet atsipirks. Be to, vertinant finansus būtina pagalvoti ir apie išliekamąją būsto vertę, t. y. kokią dalį pinigų atgautumėte, jei reikėtų būstą parduoti po 10 ar 20 metų. Siekiantiems taupyti rekomenduojame aktyviai domėtis NT vystytojų pasiūlymais – akcijų metu svajonių namus galima įsigyti už itin patrauklią kainą.

Palikite atsiliepimą