Skolininkų tipai

Nors kreditas internetu yra viena populiariausių paskolų rūšių, tačiau iš tiesų skolininkai kaip veikėjai skolos veiksme gali būti labai skirtingi, o paskolos nebūtinai turi atitekti tik tiems, kas skolinasi iš kredito teikėjų. Kokie gali būti skolininkai?

Skolingi kreditų bendrovėms

Taigi, kaip minėjome, galima būti skolininku credit24.lt ar kokioje nors kitoje kreditų teikimo bendrovėje, ir tai nebus labai retas atvejis, nes nemažai žmonių yra skolingi tokio tipo paskolas. Tačiau tokiu skolininku ilgai neišbūni, nes kreditų bendrovės paskolas teikia gana trumpam terminui. Taigi, galiausiai turi arba grąžinti per porą metų, arba, blogesniu atveju, reikalauti paskolos refinansavimo, kuri padengtų senąją skolą, pratęstų terminą dar porai metų. O štai skolininkai bankams gali būti skolingi nors ir visą gyvenimą.

Skolingi sutuoktiniui

KreditaiTaigi, kreditas internetu yra grąžinamas su iš anksto aptartomis sąlygomis. O štai sutuoktinių gyvenime, jam skylant ir prasidėjus skyryboms, tos skolos bus neplanuotos. Neis suprasti, kas kam ką turi duoti. Skyrybos – siaubingas procesas, kainuojantis daug pinigų, sugriaunantis viską, kas sukurta, išardantis, išdraskantis. Tačiau jis yra kaip toks, ir jo nepaneigsi. Kai jis nutinka, skolos būna skaudesnės negu kreditų bendrovėms.

Skolingi draugams, šeimos nariams

Kartais žmonės šeimoje būna vieni kitiems skolingi. Pavyzdžiui, kažkas šeimoje gauna palikimo dalį ir ją perveda kitam šeimos nariui, paskolina. Šis vėliau negrąžina ilgai, prasideda konfliktai. Tačiau šeimos nariams galiausiai kažkaip tenka tas problemas išspręsti. O štai tas problemas, kurios kyla tarp draugų, spręsti daug sudėtingiau. Galimos ir didelės apgavystės, ir santykių griūtys, kai atsiranda vienokios ar kitokios paskolos. Tačiau vis tiek viskas yra išsprendžiama, reikia tik ieškoti kompromiso ir labai pasistengti.

Skolingi pardavėjams ar tiekėjams

Dar viena skolininkų rūšis – juridiniai asmenys. Kada neatsiskaitoma su tiekėjais, pardavėjais ir kt. juridiniais asmenimis, iš kurių yra pirktos paslaugos ar prekės. Tokios skolos dažniausiai atsispindi įmonės istorijoje, kuri matoma viešai. Skolingas juridinis asmuo gali būti ir valstybei, jeigu, pavyzdžiui, vėluojama sumokėti PSD ar GMP. Mokesčiai yra tai, kas turi būti mokama, tačiau kas kartais užtrunka ir būna sustabdoma.

Skolingi darbuotojams

Galiausiai, juridiniai asmenys gali būti ir skolingi darbuotojams. Tai – pati nemaloniausia skolininko rūšis, nes kažkas dirbo, laukė, tikėjosi, o paskui nesulaukė. Tie darbuotojai ir jų šeimos tikrai prakeiks įmonės direktorių, kuris nesumokėjo užtarnautos algos.

Palikite atsiliepimą