Kaip veikia dujiniai katilai?

Ar žinojot, jog daugiau nei 80 procentų visų privačių namų ūkių Didžiojoje Britanijoje yra šildomi dujiniais katilais? Viessmann katilai, kaip ir visi kiti dujiniai katilai, yra centrinės šildymo sistemos dalis, kuri tiekia karštą vandenį tiek į radiatorius, tiek ir į čiaupus. Šis šildymo būdas yra labai populiarus ir vis toliau populiarėjantis dėl kelių pagrindinių faktorių – tokia šildymo sistema ir jos įrengimas dažniausiai kainuoja pigiau, ji yra labai patikima ir ilgaamžiška, o ir sąskaitos už šildymą kiekvieną mėnesį yra mažesnės, nei šildantis elektra arba kietuoju kuru. Jei ir jūsų namuose veikia viessmann katilai ar kitas dujinis boileris, o gal tik planuojate tokį įsirengti, jums būtų pravartu sužinoti, kaip toks daiktas veikia. Jei nutiktų gedimas, jūs galėtumėte pats jį identifikuoti, o gal net ir pašalinti.

ViessmannPagrindinis principas kuriuo dirba dujiniai katilai – tai perduoti šilumą sugeneruojamą šilumą vandeniui. Sušildytas vanduo vandens siurblio pagalba yra transportuojamas pro visą namų šildymo sistemą. Viessmann katilai iš konstrukcinės pusės yra labai panašūs į kitus dujinius ir ne dujinius katilus.

Bene svarbiausia kiekvieno dujinio boilerio vieta yra degimo kamera, kurioje ir vyksta visas veiksmas. Degimas boileryje gali būti reguliuojamas keletu skirtingų būdų. Pirmasis, tai rankinis – jūs tiesiog įjungiate degimą ir boileris pradeda perduoti šilumą vandeniui. Antrasis, automatinis – jūs nustatote termostatą, jog šis automatiškai įjungtų degimą, kai temperatūra jūsų namuose nukrenta iki tam tikro lygio. Tai labai patogus sprendimas, kadangi jums nereikės rūpintis nustatymais ir nerimauti, ar namuose nėra per karšta ar per šalta.

Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį reikia kartas nuo karto patikrinti, tai vandens tekėjimas į boilerį. Visi tikriausiai žinote, jog vandens siurbliai yra linkę sugesti. Net jei ir pirksite brangų bei gerą vardą turintį vandens siurblį, tikimybė, jog jis vieną dieną tiesiog ims ir suges arba bent jau nustos veikti taip, kaip pridera, yra labai didelė. Jei nustoja vandens tiekimas į ir iš boilerio, stringa ir visas namų šildymas. Žmonės, nežinantys kaip veikia sistema, pirmiausiai pradeda kaltinti būtent dujinius katilus, nors realybėje katilas veikia puikiai – tiesiog iki jo neatkeliauja tinkamas kiekis vandens, kurį būtų galima pašildyti. Dar viena problema, tai oras susikaupęs sistemoje. Nepatingėkite ir nuorinkite savo radiatorius bent jau 2 kartus per metus, arba prieš šildymo sezoną.

Palikite atsiliepimą