Kokios saulės parkų perspektyvos Lietuvoje?

2020 metais pirmieji Lietuvoje įrengti saulės parkai greitai rado savo žaliosios elektros energijos vartotojus ir palaipsniui ši sritis mūsų šalyje plėtojama vis labiau. Šiandien galima suskaičiuoti keliasdešimt saulės elektrinių parkų, kuriuose generuojama elektros energija pasiekia tūkstančių vartotojų namus. Ar ši naujovė Lietuvoje taps ir norma? Kokios saulės parkų perspektyvos Lietuvoje? Pabandykime paanalizuoti.

Geografinė šalies padėtis

Tokių projektų kaip saulės parkai sėkmei svarbią reikšmę turi geografinė šalies padėtis. Juk iš saulės gaminamos elektros energijos kiekis tiesiogiai priklauso nuo to, kiek saulėtas yra regionas. Lietuva priskiriama vidutinių platumų klimato zonai. Tai reiškia, kad vasaros mūsų šalyje yra pakankamai šiltos ir saulėtos, o žiemos permainingos, su pasikartojančiais atodrėkiais. Žinoma, Lietuvos klimatas nėra toks naudingas iš saulės gaminamai elektros energijai kaip Ispanijos, tačiau saulės parkai Lietuvoje paprastai per pavasario ir vasaros sezonus pagamina tokį elektros energijos kiekį, kurio vartotojams pakanka visiems metams.

Didėjanti paklausa

Geros perspektyvos yra neįmanomos be paklausos. O ją saulės parkai tikrai turi – kasmet prie žaliosios elektros vartotojų gretų prisijungia vis daugiau tautiečių. Priimti šį sprendimą paskatina noras prisidėti prie švaresnės mus supančios aplinkos bei taupumo sumetimai. Nuolat brangstant elektros energijai, saulės elektrinės tampa ne tik aplinką puoselėjančia, bet ir sutaupyti leidžiančia alternatyva.

Nesudėtingi procesai

Pirmieji Lietuvoje atsiradę saulės parkai dažnam lietuviai kėlė sudėtingumo įspūdį. Tuomet vyravo ne visiškai aiškus įsigijimo ir naudojimo procesas, informacijos trūkumas kaip vyksta žaliosios energijos vartojimas, jei elektrinė yra už šimto ar dar daugiau kilometrų ir pan. Ilgainiui į visus šiuos klausimus buvo atsakyta, o vis dar stokojantiems informacijos, ji lengvai prieinama internete ar tiesiog susisiekus su saulės parkų vystytojais. Be to, prisijungti prie žaliosios energijos vartojimo skatina ir APVA išmokos, kuriomis galima padengti nemažą dalį saulės elektrinės įsigijimo išlaidų.

Regis, vien privalumais pasižymintys saulės parkai turi puikias perspektyvas Lietuvoje. Na, o kiekvienam vartotojui telieka įvertinti kiek svarbi yra mus supančios aplinkos švara ir kokią Lietuvą norime matyti ateityje – žaliuojančius miškus ar nuo CO2 nykstančią gamtą.

Palikite atsiliepimą