Kaip apskaitoma elektros energija naudojantis saulės elektrine?

Kai saulės elektrinė pajungta ir pasirašyti visi reikiami dokumentai, saulės elektrinės savininkas tampa iš saulės gaunamos elektros vartotoju. Tuomet dažnai kyla klausimų, susijusių su elektros energijos apskaita. Pateikiame svarbiausią informaciją, kurią verta žinoti būsimiems saulės elektrinės savininkams.

Dvipusis skaitiklis

Po visų saulės elektrinės įrengimo darbų saulės elektrinės savininkas turi pasirinkti nepriklausomą tiekėją ir pasirašyti gaminančio vartotojo elektros energijos pirkimo – pardavimo sutartį. Gavę duomenis dviejų darbo dienų bėgyje atvyksta ESO specialistai ir įrengia dvipusį skaitiklį. Šis įrenginys rodo kiek pagamintos elektros energijos perduodama į tinklą ir kiek pasiimama iš jo. Tik tuomet pradedama gaminti ir naudoti žalioji elektros energija.

Vasaros sezono perteklius

Didžiausią kiekį elektros energijos saulės elektrinės pagamina vasaros sezono metu. Dažniausiai vartotojai birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais nesunaudoja visos tuo metu pagaminamos elektros energijos, todėl jos perteklius kaupiamas.

Žiemos sezono trūkumas

Žiemos sezono metu vartotojams paprastai reikia daugiau elektros nei jos pagamina saulės elektrinės. Tuomet naudojamasi per vasarą sukaupta elektros energija bei pasirinkto elektros energijos tiekėjo elektra.

Mokami mokesčiai

Saulės elektrinės savininkams reikia mokėti mokesčius už elektros tiekėjų sunaudotą elektros energiją, kai nepakanka saulės elektros pagaminamos elektros. Tuo atveju, kai įsigyjama ne visa saulės elektrinė, o jos dalis saulės elektrinių parke, savininkas taip pat kartą per metus turi mokėti mokestį už saulės parko priežiūrą. Na, o nuomojantis dalį saulės elektrinės, mokamas mėnesinis nuomos mokestis.

Iš saulės gaminamos elektros energijos apskaita atrodo sudėtinga tik iš pirmo žvilgsnio. Saulės elektrinių savininkai greitai perpranta apskaitos sistemą, o kilus klausimams visuomet gali gauti reikiamos informacijos iš saulės elektrinės pardavėjų arba elektros tiekėjų. Planuojant įsigyti saulės elektrinę labai svarbu pasirinkti tinkamą jos galią. Tam pakanka saulės elektrinės pardavėjams pateikti anksčiau suvartojamos elektros energijos duomenis. Na, o tiems, kurie mano, kad neverta įsirengti nuosavą saulės elektrinę dėl nedidelio sunaudojamo elektros kiekio, geras sprendimas yra dalies elektrinės įsigijimas ar elektrinės nuoma saulės parke.

Palikite atsiliepimą