Parketlentės – kokias rinktis?

Medinės lentosNiekas nepaneigs, kokios svarbios grindys, todėl jų prireikus randamas didelis pasirinkimas: plytelės, kiliminė danga, laminatas, parketlentės ir kt. Ką pasirinkti, kad nesulysti? Juk grindys turi būti ne tik estetiškai gražios, bet ir praktiškos naudojime. Vienas iš populiariausių pasirinkimų – parketlentės.

Šiuo metu randame trijų tipų parketlenčių gaminius: medžio masyvo, dvisluoksnes ir trisluoksnes parketlentes. Tradicinių neklijuotų parketlenčių gamybai naudojamas medžio masyvas. Tai reiškia, kad kiekvienai tokiai parketlentei imamas vientisas medžio masyvas. Renkantis tokią grindų dangą reikia įvertinti jos pranašumus: gera šilumos izoliacija, patvarumas, galimybė kloti parketą siekiant sukurti įvairius raštus. Neapsieinama ir be trūkumų. Medžio masyvo parketas gali išbrinkti nuo drėgmės arba susitraukti džiūstant. Didžiausias trūkumas, kai dabar taip išpopuliarėjo grindinis šildymas – ši grindų danga netinkama šildomoms grindims.

Dvisluoksnės parketlentės gaminamos ne iš vientiso medžio, o iš plokštės, kuri yra suklijuota iš dviejų sluoksnių t.y. viršutinio ir apatinio. Pastarasis sluoksnis dažniausiai yra gaminamas taip, kad jau būna padengtas, pavyzdžiui, lako sluoksniu arba alyva. Be to, jis yra apie 4 mm storio kietmedžio sluoksnio. Apatinis sluoksnis gaminamas iš faneros, spygliuočių medienos arba OSB plokštės. Didžiausi dvisluoksnių parketlenčių privalumai: labai gera šiluminė varža ir tinkamumas šildomoms grindims. Iš trūkumų reikia paminėti gan dideles klijų sąnaudas bei specifinį ilgiau išliekantį kvapą, kuomet reikia parketlentes priklijuoti prie grindų pagrindo.

Trisluoksnės parketlentės gaminamos iš plokštės, kuri suklijuojama iš trijų sluoksnių: viršutinio, vidurinio ir apatinio. Viršutinis sluoksnis yra padengtas atspariu lako sluoksniu, o vidurinis sudarytas iš kelių pušies tašelių. Apatinis sluoksnis – spygliuočių lukšto sluoksnis. Didžiausias privalumas – paprastas surinkimo būdas. Jeigu dvisluoksnes parketlentes klijuojant naudojamas labai didelis kiekis klijų, tai trisluoksnių parketlenčių klojimas laikomas ekologišku, nes apsieinama be klijų. Tokios parketlentės sujungiamos tarpusavyje panaudojant jose esančius griovelius ir užraktų sistemą. Be to, toks grindų klojimas yra labai greitas, o ir nereikalauja specialių žinių ar įrankių, o tai leis sutaupyti grindų klojimo specialisto paslaugoms.

Lengvai valomos, atsparios nusidėvėjimui ir gražios – tokias grindis įsivaizduoja kiekvienas namų šeimininkas, tačiau visos šios sąvokos kiekvienam skirtingai suprantamos, todėl ir yra tokia didelė grindų dangų pasiūla. Renkantis grindis reikia atsižvelgti į savo norus bei įvertinti pasirinktos dangos privalumus bei trūkumas. Tai leis nesuklysti, juk grindys tarnaus ne vienerius metus, todėl ir rinktis reikia itin atidžiai.

Palikite atsiliepimą