Miško pardavimas: ką reikia žinoti?

Šiuo metu parduoti mišką savininkai gali dviem būdais: su visa žeme arba tik medžius išsikirtimui. Tie, kurie perka mišką gali pasiūlyti tokius du pasirinkimus ir savininkams reikės nuspręsti ar jie nori parduoti savo mišką, ir jeigu atsakymas teigiamas, tai reikės spręsti, kurį pardavimo variantą rinktis. Ką reikia apie tai žinoti?

MiškaiPirmiausia reikia pagalvoti ar tikrai norima parduoti savo mišką. Čia praverstų ir kitų žmonių nuomonės, todėl galima paieškoti šia tema informacijos ir pasidalinimų internete, kur diskutuoja miškų savininkai apie įvairius klausimus, tame tarpe ir miško pardavimą. Taip pat reikės ir patiems pasidomėti apie tai, ir spręsti ar norite pasilikti mišką, ar vis dėl to norite parduoti. Kai kuriems savininkams labai gaila parduoti mišką ir su juo atsisveikinti, todėl jeigu mišku pajėgiate pasirūpinti ir norite turėti mišką, tai žinoma nereikia svarstyti pardavimo. Vis dėl to, jeigu neturite noro ar suprastėjus sveikatai, tai tikrai verta apsvarstyti ir galbūt parduoti medžius išsikirtimui ar visą mišką.

Parduodant mišką su visa žeme visa nuosavybė yra perleidžiama tam, kuris ją nupirko t.y. pirkėjui. Nuo tada naujasis pirkėjas prisiima atsakomybę ir jums nebereikia niekuo rūpintis. Jeigu vertinti pagal kainas, tai parduodant visą mišką, kai parduodama su žeme ir perleidžiamos visos teisės naujam savininkui, tai kaina bus didesnė. Taigi, kai perka mišką su žeme, tai jums bus sumokėta didesnė suma pinigų, nei tuo atveju, kai parduodami tik medžiai išsikirtimui.

Parduodant tik medieną išsikirtimui, pirkėjas sumoka už medieną. Miško savininkui lieka žemė ir jis gauna pinigus tik už medieną. Čia galima paminėti ir tai, kad visais atvejais reikia būti atidiems ir neparduoti medienos išsikirtimui bet kam, nes gali būti tokie atvejai, kai iškertama daugiau medžių, nei buvo sutarta arba iškertamas sutartas kiekis medžių, o pinigai taip ir nesumokami. Apgavysčių atvejai tikrai galimi. Dėl šios priežasties reikia labai atidžiai rūpintis tuo, kad medžiai būtų kertami tik laikantis sutarties sąlygų ir šalyje galiojančių įstatymų. Atminkite, kad jūs esate savininkas ir jeigu bus netinkamai iškirsti medžiai ar jie vėliau neatsodinti, tai jums gresia baudos. Kiekvienas atvejis yra skirtingas, todėl patariama kreiptis į tuos miškų supirkėjus, kurie yra tikrai patikimi ir daro viską tinkamai. Tuomet jūsų sandoris bus sėkmingas ir naudingas jums.

Palikite atsiliepimą