Kokias priemones ir įrangą pirkti ligonių slaugymui?

Ligonių slaugymas tampa vis aktualesnis, nes dabar yra daug daugiau galimybių, nei kadaise. Siūlomos įsigyti įvairios lovos, čiužiniai, tualeto kėdės ar tualeto paaukštinimas bei kt. Norint užtikrinti kokybišką slaugą galima įsigyti įvairias tam skirtas priemones. Ką apie tai reikia žinoti?

TualetaiLabai svarbu turėti reikiamas slaugos priemones. Pirmiausia, ko reikia, tai yra speciali funkcinė lova, kuri leidžia išvengti pragulų. Pragulos yra labai dažna nevaikštančių žmonių problema, nes gulint ar sėdint oda neatlieka jai būdingų funkcijų, be to prakaitas ar odos sausumas nuolat ją dirgina dėl ko pradeda formuotis pragulos. Reikia žinoti, kad jos gydomos, tačiau gydymas yra sudėtingas, nes nekeičiant situacijos tiksliau nepašalinus jas sukėlusios priežasties pragulos ir toliau formuojasi. Pragulos gali sukelti net kraujo užkrėtimą, kas gali baigtis mirtimi, todėl geriau yra užkirsti kelią pragulų atsiradimui. Tam pasirinkti reikia kokybišką funkcinę lovą. Taip pat reikės ir pristumiamo stalelio šalia tokios lovos.

Ligoniai, kurie sunkiai juda turi turėti vaikštynes. Tiesa, jei reikia, turi būti ir speciali įranga, kuri skirta ligoniui perkelti iš lovos į vežimėlį. Taip pat tokia įranga tinka ir vonioje, kuomet reikia ligonį perkelti į vonią. Žinoma, reikės ir neįgaliojo vežimėlio, kuris turi būti kokybiškas.

Atskiro dėmesio sulaukia vonios kambario įrengimas. Palaikyti švarą ligonio, kuris nevaikšto yra labai sunku, todėl vonios kambaryje turi būti specialūs turėklai prie vonios ir prie tualeto. Taip pat turi būti tualeto kėdės bei tualeto paaukštinimas. Gerai būtų, kad ne tik prie lovos, kurioje būna ligonis, bet ir vonios kambaryje būtų įrengtas specialus pagalbos iškvietimo įrenginys.

Tai yra svarbiausios priemonės, tačiau tikrai ne visos. Norint tinkamai slaugyti ligonį reikia ir kitų priemonių, tokių kaip sauskelnės, odos priežiūros priemonės, tvarsčiai ir kt. Viskas priklauso nuo ligonio būklės bei ligos pobūdžio. Pagal tai reikia individualiai parinkti tinkamas priemones. Svarbu tik rinktis kokybiškas priemones, nes nekokybiškos nebus tokios geros. Be to, kokybiškos slaugos prekės ilgiau tarnaus ir nekels pavojaus ligonio sveikatai.

Tinkama ligonio slauga namuose yra labai svarbi. Tai ne tik gražios ir tvarkingos aplinkos sukūrimas, bet ir reikiama įranga, kuri palengvina kiekvieno slaugomo ligonio gyvenimą. Taip pat tai yra puiki galimybė ir ligonį slaugantiems artimiesiems palengvinti visą slaugymo etapą. Tereikia pasirinkti tinkamas priemones, kurios tai padės įgyvendinti.

Palikite atsiliepimą