ką reikia žinoti apie šarvojimo sales?

Lietuvoje laidojimo papročiai keičiasi ir vis mažiau žmonių šarvoja savo artimuosius namuose. Tam yra sarvojimo sales Kaune ar kitame mieste. Atsisveikinti su mirusiuoju ateina giminės, artimieji, draugai bei pažįstami, todėl tinkama aplinka ir vieta tam yra būtina. Ką reikia žinoti, norint palaidoti artimą?

Šarvojimo paslaugosVisų pirma reikia prisiminti ar buvo išreikšta laidojimo valia, kas suprantama, kaip laidojimo būdas. Vieni žmonės nori, kad juos laidotų pagal senąsias tradicijas užkasant karstą žemėje, kiti nori būti kremuoti, o dar kiti pageidauja balzamavimo. Svarbiausia – paisyti mirusiojo norų. Jeigu nebuvo pasakyta, koks laidojimo būdas jam ar jai yra tinkamas, tai galima pasirinkti savo nuožiūra. Tik reikia žinoti, kad tam tikrais atvejais gali tekti turėti kitų artimųjų rašytinius pareiškimus, kad jie sutinka taip laidoti. Pavyzdžiui, norą būti kremuotu gali žmogus išreikšti savo testamente, o jei jo nėra, tai žodžiu. Tiesa, jei artimieji nežino apie šį norą ir vienas iš jų pats nusprendžia mirusįjį kremuoti, tai reikės kitų artimųjų sutikimo, kurį reikės pateikti kremavimo įmonės darbuotojams. Taigi, mirus artimajam reikia išmanyti ir teisinius niuansus. Taip pat reikia pagalvoti, galbūt prieš mirtį žmogus minėjo, kokios laidojimo ceremonijos nori ar kokioje vietoje nori būti pašarvotas. Kitaip sakant, svarbu viskas, ką žmogus minėjo ir galite prisiminti apie laidojimą. Galbūt buvo svarbi muzika ar apranga, o gal jam buvo nesvarbu? Visa tai padės organizuoti tinkamą atsisveikinimą.

Ne tik laidojimo būdas yra svarbus. Svarbus ir šarvojimas. Jis gali būti įvairiose tam skirtose vietose. Nors anksčiau buvo įprasta mirusiuosius šarvoti namuose, tačiau dabar populiarios sarvojimo sales Kaune ar kitame pasirinktame mieste. Jos yra visuose didesniuose miesteliuose, o didžiuosiuose šalies miestuose galima rasti ne vieną. Tai yra geras pasirinkimas, kuomet pasirenkama tokia vieta atsisveikinimui su mirusiuoju.

Šarvojimui skirtos salės išpopuliarėjo dėl paprastumo. Daugelis darbų, kurie turėtų būti atlikti mirusiojo artimųjų, dabar patikimi laidojimo įmonių darbuotojams. Tokios salės yra tvarkingos, suskirstytos pagal plotą bei galimos papildomos paslaugos, pavyzdžiui, užsakyti reikiamą muziką ar puošimą gėlėmis. Papildomos paslaugos priklauso nuo kiekvienos laidojimo įmonės, todėl renkantis tinkamiausią reikia peržiūrėti ką siūlo. Taip pat reikia žinoti, kad šarvoti galima tiek 1 dieną, tiek ir ilgiau, todėl reikės pagalvoti, kiek dienų norėsite nuomotis salę. Renkantis tokias paslaugas išvengiama daugelio problemų.

Palikite atsiliepimą