Kaip surasti gerą darbuotoją?

Darbuotojų paieška neretai būna varginanti, todėl vis daugiau įmonių vadovų nusprendžia samdyti tokias įmones, kaip uabpersonalas.lt, kad būtų paprasčiau, kai visus darbuotojų paieškos darbus atlieka profesionalūs specialistai. Tinkamai išrinkti kandidatai yra labai geras būdas turėti patikimus darbuotojus, kurie puikiai atliks jiems pavestas užduotis.

Personalo paieškosKaip ieškoti darbuotojų? Kartais galvojama, kad pakanka pasiskelbti socialiniuose tinkluose, specializuotuose darbo paieškos tinklapiuose ar tiesiog savo įmonės interneto svetainės karjeros skiltyje. To tikrai neužtenka. Pirmiausia reikia gerai apgalvoti, ką rašyti darbo skelbime. Nuo to priklauso, kaip tiksliai bus įvardinti reikalavimai būsimiems kandidatams. Kartais klaidingai parašytas skelbimas gali atnešti priešingus rezultatus, nei buvo tikėtasi iš pradžių. Pavyzdžiui, galite nesulaukti kandidatų susidomėjimo arba siųs gyvenimo aprašymus tie, kurie visiškai netinka šiai darbo vietai, nes reikalavimai buvo surašyti netinkamai t.y. klaidinamai. Reikia mokėti rašyti darbo skelbimus, kad jais susidomėtų tie kandidatai, kurie turi reikiamas savybes ir atitinka reikalavimus.

Kai tik pradedami gauti gyvenimo aprašymai, reikia atlikti pirmą sudėtingą darbą. Reikia perskaityti gyvenimo aprašymus ir pagal juos spręsti, kurie kandidatai tinkami tam, kad būtų galima juos pakviesti į darbo pokalbį. Kartais gyvenimo aprašymų sulaukiama labai daug, pavyzdžiui, per kelis šimtus, tačiau tik maža dalis iš jų yra tie, kurie tikrai atitinka keliamus reikalavimus. Reikia mokėti iš gyvenimo aprašymų pasirinkti tuos, kurių pateikiama informacija jums tinka pagal keliamus reikalavimus ar savybes.

Kitas svarbus etapas – darbo pokalbis. Jums reikia suorganizuoti darbo pokalbius su potencialiais kandidatais. Reikia pasiruošti tinkamus klausimus ir mokėti stebėti kandidatus. Nuo to, kaip jie atsakinėja į klausimus, ką sako kūno kalba ir daugelis kitų dalykų, priklauso ar jie tinkami darbui. Tai nėra taip paprasta. Be to, darbuotojų paieškos užima labai daug laiko.

Neretai įmonių vadovai neturi tiek daug laiko darbuotojų paieškoms, todėl arba samdo personalo paieškos vadybininkus, kuriems reikia įsteigti etatą arba gali pasirinkti personalo paieškos įmonę. Pastarasis variantas labai patogus, nes kreiptis į tokią įmonę galima tik tada, kai reikia, todėl tai kainuos daug mažiau, nei išlaikyti personalo vadybininkų etatus. Taip pat, tai leis pasirinkti tuos darbuotojus, kuriuos parenka profesionalai, juk jie žino ne tik, kaip ieškoti tinkamų darbuotojų, bet ir ką reikia iš jų sužinoti darbo pokalbio metu, kad pasirinkti tą kandidatą, kuris labiausiai tinka tai darbo vietai.

Palikite atsiliepimą