Ką svarbu žinoti apie buhalterinę apskaitą?

SkaičiavimasĮmonės vadovai privalo žinoti ne tik, kas yra buhalterinė apskaita, bet ir, kokia yra jos svarba. Priimta laikyti, kad tai yra ūkinių operacijų ir įvykių sistema, kuri yra skirta informacijai gauti arba finansinėms ataskaitoms sudaryti. Jos svarba yra didžiulė, nes tai būdas, kuris leidžia surinkti ir susisteminti visą finansinę informaciją, kurią galima pateikti visiems asmenims, kuriems ji svarbi, pavyzdžiui, įmonės vadovui ar Mokesčių inspekcijai, jei to tik prireikia.

Buhalterinės apskaitos skirstymas yra paprastas. Skirstoma į dvi grupes. Pirmajai priklauso finansinė apskaita, o antrajai priklauso vadybos ir kaštų apskaita. Pastaroji yra skirta įmonės vadovams ir kitiems darbuotojams, kuriems ši informacija gali būti naudinga, pavyzdžiui, vadybininkams. Tokiu būdu surinkta informacija svarbi per įvairius valdybos posėdžius ir pan. Tuo tarpu finansinės apskaitos tikslas – aprūpinti įmonės akcininkus, finansų analitikus, kreditorius, valstybines institucijas ir pan. svarbia informacija.

Kiekvienos įmonės vadovas turi žinoti, kad buhalterinės apskaitos svarba yra didžiulė ir ji neapsiriboja tik privalomumu ją vykdyti, bet ir turi didžiulę svarbą. Tai ne tik laiku sumokėti mokesčiai ar pateiktos deklaracijos. Taip pat tai nėra tik atlyginimų apskaičiavimas ir išmokėjimas. Tai visų pajamų ir išlaidų stebėjimas, įvairių finansinių ataskaitų rengimas ir galimybė iš jų pamatyti ar įmonės veikla nėra nuostolinga. Tai galimybė laiku pastebėti, jei kažkas su įmonės finansais yra blogai. Kiekvienu atveju buhalterinės apskaitos vedimas suteikia dideles galimybes stebėti įmonės veiklą ir numatyti galimus veiksmus.

Šiuo metu buhalterio samdymas kainuoja brangiai, todėl daugelis įmonių vadovų ieško būdų, kaip sutaupyti. Kainuoja ne tik darbo vietos steigimas, bet ir mokymai, kvalifikacijos kėlimas, atlyginimas ir mokesčiai, o kur dar nedarbingumas ir atostogos? Tuomet reikia samdyti dar vieną buhalterį, o mažoms ar vidutinėms įmonėms tai gali būti per brangu. Vis dėl to buhalterinė apskaita turi būti vedama. Be to, ji turi būti vedama teisingai, o tai reiškia, kad bet kas to negali atlikti. Tokiu atveju įmonės vadovams siūloma rinktis buhalterinių paslaugų įmones, kurios teikia įvairias buhalterinės apskaitos paslaugas. Tik svarbu žinoti, kad reikia pasirinkti patikimą įmonę, kuri garantuoja aukštą darbuotojų kvalifikaciją bei užtikrina, kad jums bus suteiktos profesionalios paslaugos. Tai puiki galimybė sutaupyti buhalterio darbo vietos steigimui ir išlaikymui bei tuo pačiu metu gauti aukštos kvalifikacijos buhalterių paslaugas.

Palikite atsiliepimą