Kaip pasirūpinti šuns ir katės priežiūra?

Kiekvienas šuns ar katės šeimininkas žino, kad labai svarbu yra tinkama augintinio priežiūra. Jei nežinoma, kaip tai daryti tinkamai, tai visuomet galima žinoti, kad veterinarijos klinika yra būtent ta vieta, kurioje galima gauti ne tik pagalbą sunegalavus augintiniui, bet ir tuomet, kai reikia patarimų vienokiais ar kitokiais priežiūros klausimais.

Veterinarai specialistaiVisa ko pagrindas – subalansuota mityba. Būtina įsiminti, kad negalima duoti žmogui tinkamo maisto, pavyzdžiui, kruopų, saldumynų, keptos mėsos ir t.t. Šunys ir katės turi maitintis tik jiems skirtu maistu. Toks maistas įsigyjamas parduotuvėse, kuriose prekiaujama gyvūnų maistu arba veterinarijos klinikose ir parduotuvėse. Taip pat reikia žinoti, kad įvairūs specialūs augintiniui skirti skanumynai turi būti duodami tik kartais, o ne kasdien ir dideliais kiekiais. Renkantis specializuotą maistą šunims ir katėms randamas didelis pasirinkimas. Galima rinktis sausą arba konservuotą. Kuris pasirinkimas geresnis? Tai priklauso nuo finansinių galimybių ir sveikatos būklės, pavyzdžiui, senyvo amžiaus šuo neturintis dantų turėtų maitintis konservuotu, o ne sausu maistu. Geriausia pasitarti su veterinaru ir išrinkti tinkamiausią maisto rūšį. Labai svarbi yra maisto kokybė. Dabar yra tiek labai kokybiški, tiek ir labai prasti pasirinkimai. Norint tinkamai pasirūpinti maitinimu, reikia atidžiai skaityti sudėtį ir rinktis aukščiausios kokybės maistą, nes nuo ekonominės klasės maisto gali prasidėti įavirios sveikatos problemos.

Kailio priežiūra – ypatingai aktuali ilgaplaukių šunų ir kačių savininkams, tačiau ir trumpaplaukis kailis reikalauja tinkamos priežiūros. Pirmiausia turi būti subalansuota mityba, tuomet ir kailio būklė bus tokia, kokia ir turi būti pas sveiką šunį ar katę. Žinoma, neapsieinama ir be specialios priežiūros. Kailį reikia šukuoti, o maudymas turi būti atliekamas tik su tinkamomis priemonėmis. Jei kailis reikalauja kirpimo, tai reikėtų reguliariai lankytis pas šunų ar kačių kirpėją.

Sveikata – svarbiausia, kas turi būti užtikrinta augintiniui. Tinkamai pasirinkta veterinarijos klinika yra puse nuveikto darbo. Renkantis svarbu išsirinkti ne tokią, kurioje pačios pigiausios paslaugos ar tą, kuri arčiausiai namų, o tą, kurioje dirba profesionalūs patirties turintys veterinarai. Dar geriau, jei joje dirba skirtingų specializacijų veterinarai. Taip pat reikėtų, kad klinikoje būtų atliekami svarbūs tyrimai. Žinoma, svarbu reguliariai lankytis ir ne tik atlikti vakcinaciją, bet ir reguliariai tikrinti augintinio sveikatos būklę. Tai užtikrins, kad jūsų šuo ar katė ilgai išliks geros sveikatos ir džiaugsis kokybišku gyvenimu.

Palikite atsiliepimą