Kaip pasirinkti tinkamą šilumos siurblį savo namams ir sodui?

Šilumos siurbliai taupiai naudoja energiją ir yra įvairių konstrukcijų, todėl puikiai tinka jūsų namams ar butui. Prieš renkantis naują šilumos siurblį, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių, įskaitant namo vietą, namų ūkio dydį ir konstrukcijoje naudojamą technologiją. Šilumos siurbliai veikia paimdami šilumą iš šaltinio, pavyzdžiui, krosnies ar vandens šildytuvo, perduodami ją į išorinį įrenginį, pavyzdžiui, kiemo baseiną ar požeminį gręžinį, ir tada grąžindami ją atgal į pirminį šildymo šaltinį. Šilumos siurbliai nėra labai efektyvūs; jie negamina jokios asmeninės energijos, o kad veiktų, juos reikia paleisti rankiniu būdu. Tačiau šilumos siurbliai turi daug privalumų, palyginti su kitais šildymo būdais, pavyzdžiui, krosnimis ir židiniais.

Kas yra šilumos siurblys?

SiurbliaiŠilumos siurblys yra mechaninis įrenginys, kuris perduoda šilumą iš šaltinio į išorinį įrenginį, pavyzdžiui, sieną ar bagažinę, ir tada, kai atidarote duris į lauką, keičiasi šiluma su jumis, namų savininkais. Šilumos siurblys veikia taip, kad šiluma cirkuliuoja viena kryptimi, o paskui ja keičiamasi su jumis, namų savininku, toje pačioje patalpoje arba tam tikrame balkone ar verandoje. Tuomet šilumos siurblys grįžta prie šaltinio ir kartoja procesą, kol šiluma vėl perduodama jums. Šilumos siurblys gali būti vidinis arba išorinis įrenginys ir gali būti užprogramuotas veikti rankiniu arba automatiniu režimu.

Šilumos siurbliai paprastai varomi elektra, bet gali būti varomi ir gamtinėmis dujomis, nafta ar kitais energijos šaltiniais. Jie dažnai naudojami namuose, kuriuose yra mažai vietos arba mažai radiatorių, nes juos galima "paslėpti" kamputyje. Jie dažnai naudojami daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose kaip nebrangus būdas šildyti abu gyvenamojo buto aukštus. Šilumos siurbliai oras vanduo – kokybė ir garantijos.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Šilumos siurblys veikia paimdamas šilumą iš šaltinio, pavyzdžiui, krosnies ar vandens šildytuvo, perduodamas ją išoriniam įrenginiui, pavyzdžiui, kiemo baseinui ar požeminiam gręžiniui, ir tada grąžindamas ją į pirminį šildymo šaltinį. Kai atidarote duris į lauką, lauko įrenginys per oro kondicionavimo sistemą siurbia šilumą atgal į namus. Šilumos siurblys paprastai montuojamas ant stogo, tačiau jį galima pastatyti ir kampe.

Kaip išsirinkti tinkamą šilumos siurblį savo namams ir sodui?

Apžvelgus kiekvieno varianto privalumus ir trūkumus, svarbu atsižvelgti į savo asmeninius poreikius ir biudžetą. Pavyzdžiui, jei ketinate šilumos siurblį naudoti dažnai, galbūt norėsite efektyvesnio modelio su daugiau funkcijų. Jei jūsų namų ūkis nedidelis ir jums nereikia daug šilumos, jūsų poreikius gali geriau atitikti pigesnis variantas su mažiau funkcijų.

Palikite atsiliepimą