Kaip paprastais būdais apšildyti namus

Statybos KlaipėdojeStatant naujus namus Lietuvoje, tinkamas energinio naudingumo sertifikatas išduodamas tik tiems namams, kurie būna tikrai gerai apšiltinti. Todėl visada galima galvoti apie tai, kaip reikia tinkamai šiltinti savo namus. Seniems namams tokie privalomi termoviziniai tyrimai nėra būtini, nebent jie yra atliekami po kažkokių Europos lėšų įsisavinimo ir pinigų paėmimo. Tačiau daug žmonių tiesiog siekdami sau gerovės, mielai prisiima atsakomybę tinkamai apšiltinti namus, ir tai daro patys.

Sienų šiltinimas

Tad jeigu jūs norite savarankiškai apšiltinti namus tam, kad termoviziniai tyrimai rodytų geresnius rodiklius, pirmiausia reikia galvoti apie sienų šiltinimą. Jis leistų namus pasidaryti tikrai šiltais, kadangi per sienas būtent gali įeiti ir išeiti labai daug šilumos ir šalčio. Šiluma susilaiko tokiu pagrindu, jog ji sustoja ten, kur būna tam tikri oro burbuliukai arba oro tarpeliai, juose kaip tik ir susilaiko šiluma. Dėl to nauji namai dažnai statomi iš akytų blokelių, kad per tuosburbuliukus einanti temperatūra ten liktų. Taigi, sienų šiltinimas ir prasideda nuo tokių statybinių medžiagų įjungimo į statybas. Tačiau jeigu jau namas yra pastatytas, tarkime iš rąstų ar kitų medžiagų, tai belieka jį šiltinti. Tą galima daryti dedant putų poliestirolio, akmens vatos, ar senoviškai – kokių nors pakulų, spalių – sluoksnį. Tada ant viršaus dedama gipso kartono plokštė ir formuojamas koks nori namas. Šis sluoksnis puikiai sulaiko temperatūrą ir apšiltintame name būna gera.

Plyšių sandarinimas

Net jeigu puikiai apšiltinote sienas, tam, kad termoviziniai tyrinai rodytų palankiausius rezultatus, ir energinionaudingumo klasė būtų pasiekta geresnė, reikia užtikrinti, kad kažkur neliktų plyšių, per kuriuos trauktų šilumą. Dažniausiai tai galima pajusti fiziškai savo kūnu, nes per tuos plyšius traukiamas oras jaučiamas tiesiog labai lengvai. Taigi, jeigu tai pajusite, nenustebkite. Tiesiog pasistenkite, kad jų liktų kuo mažiau. Jie gali būti ties sandūromis, grindimis, lubomis, langais, durimis.

Stogo keitimas

Galų gale, turime reikalų su stogo keitimu. Sakoma, kad būtent per viršų išeina didžioji dozė šilumos, tad labai svarbu užtikrinti, kad stogas tos šilumos nepraleistų arba praleistų kuo mažiau. Jeigu turite lėšų, keiskite seną stogą nauju, jį būtinai apšiltinant. Jeigu lėšų neturite, tuomet to stogo keisti jums gal ir nereikės, tiesiog galėsite pasistengti jį užlopyti ir apšiltinti kokiomis nors turimomis priemonėmis. Visa tai gali reikšti puikų energinį efektyvumą.

Palikite atsiliepimą