Kaip išsirinkti tinkamas žiemines padangas?

Vairuoti saugiai šaltuoju metų laiku labai svarbu. Tam, kad tai būtų galima įgyvendinti reikalingos tinkamos žieminės padangos. Galima rinktis įvairius gamintojus bei protektoriaus raštus ar kainas. Taip pat rinktis reikia iš tam tikrų rūšių. Yra universalios, dygliuotos, kietesnio ir minkštesnio mišinio. Kaip suprasti, kokių padangų jums reikia?

Padangos žiemai ir vasaraiPagalvokite, kokiais keliais važinėsite ir kaip dažnai. Pats paprasčiausias sprendimas, kurį priima didelė dalis vairuotojų – renkasi universalias padangas. Vis dėl to tai nėra pats geriausias sprendimas tais atvejais, kai važiuojama labai daug ar važiuojama keliais, kurie blogai ar visai nevalomi. Jeigu važiuojate gerai valomais miesto keliais, tai toks padangų pasirinkimas yra tikrai tinkamas. Taip pat tai gali būti tinkamas pasirinkimas tiems vairuotojams, kurie retai vairuoja.

Dygliuotas padangas reikia rinktis tiems, kurie dažnai važinėja Lietuvos keliais, kurie blogai arba visai nevalomi ir yra apledėjusi kelio danga. Tokiu atveju tai idealus pasirinkimas. Dygliuotas padangas rinktis reikia, kai važiuojama tokiomis kelio dangomis, kurios padengtos ledu ar sniegu.

Kietesnio ar minkštesnio mišinio padangas daugelis renkasi dėl praktiškumo važiuojant valomais keliais. Kietesnio mišinio pasirinkimas bus patvaresnis, nes renkantis padangas iš minkštesnio mišinio pastebimas greitesnis jų nusidėvėjimas. Tiesa, jei norite geresnio sukibimo žiemos metu, tai reikėtų rinktis minkštesnio mišinio padangas. Nors važiuojant su tokiomis padangomis bus didesnės kuro sąnaudos ir jos greičiau dils. Pagalvokite, kas jums svarbiau.

Ne tik padangų rūšis svarbi. Svarbus ir protektoriaus raštas. Jis gali būti simetrinis, asimetrinis arba kryptinis. Vėlgi, kokį raštą rinktis, priklauso nuo to, kokiomis kelio sąlygomis jums dažniausiai tenka važiuoti. Jeigu važiuojama sniegu ar purvu nuo sniego, tai reikia rinktis kryptinį protektoriaus raštą. Norint šiek tiek tylesnio važiavo, reikia rinktis kryptynį raštą. Tokios padangos nors ir šiek tiek prasčiau kibs su kelio danga, nei nekryptinė, tačiau taip pat bus užtikrintas saugumas, nes toks raštas yra pakankamai efektyvus. Tuo tarpu eglutės protektoriaus raštas yra pritaikytas efektyviam sniego ir vandens išstūmimui.

Renkantis padangas galima rasti įvairius raštus ar rūšis. Jūsų užduotis – apsispręsti, kas labiausiai tiks važiuojant tokiais keliais, kuriais dažniausiai važiuojate. Nuo to, kokie keliai, priklauso ir tinkamų padangų pasirinkimas. Taip pat reikia nepamiršti rinktis kokybiškų padangų. Visuomet geriau įsigyti naujas padangas, o ne jau naudotas. Saugus vairavimas žiemos metu tikrai svarbus.

Palikite atsiliepimą