Įmonių buhalterinė apskaita Kaune ar kituose miestuose visada yra sudėtinga. Tam reikia samdyti buhalterius arba buhalterių įmones, tik taip įmanoma pasiekti reikiamus skaičiavimus. Taigi, jeigu norite, kad jūsų buhalterinė apskaita būtų tvarkinga, turėkite gerą buhalterį. Tačiau tam tikrus buhalteriams žinomus dalykus būtų pravartu žinoti ir darbuotojams. Deja, dažnas žmogus atėjęs dirbti net neskaito savo sutarties, o kai paprašomas išeiti iš darbo, taip pat nieko nežinodamas pasirašo kažkokius popierius ir viskas.
Jūsų išeitinės
Pirmas dalykas, kurį turi žinoti kiekvienas dirbantis žmogus, tai kad įstatymas jums garantuoja galimybę nelikti tiesiog ant ledo, kai liekate be darbo. Kadangi tai, ką jūs iš tiesų dar turite turėti – tai išeitinę išmoką. Tačiau verta dėl jos kovoti tik tuomet, jeigu prieš tai bent pusmetį pradirbote toje įmonėje. Jeigu turite iš seniau gerą stažą, tačiau čia dirbote tik trumpą laiką arba už labai mažus pinigus – buhalterinė apskaita nebus palanki jums net ir gaunant išeitinę. Tuomet galbūt labiau apsimokės bedarbio pašalpa, o ji nusikeltų gerokai į priekį, jeigu jums duos išeitinę. Taigi, pasvarstykite, kas geriau. Visgi, jeigu esate atleidžiamas iš vietos, kur jau labai ilgai dirbate, neišeikite savo noru. Jūs neprivalote nieko pasirašyti, o esant spaudimui galite kreiptis į darbo inspekcijas. Darbdavys turi jus atleisti pats ir jums sumokėti.
Išėjimas iš darbo abiejų šalių susitarimas ir to žala
Būkite labai atsargūs, kad nepasirašytumėte atleidimo "abiejų šalių susitarimu". Kadangi tokiu atveju tai reikštų, kad išeinate ir be išeitinės, ir dar ilgai negausite bedarbio pašalpos. Pakalbėkite su įmonės buhalteriu, pasidomėkite įstatymais, nepadarykite tokios klaidos, kada liktumėte be nieko.
Bedarbio pašalpos skaičiavimas
Nuo šių metų bedarbio pašalpa yra visai nemaža ir įmanoma su ja ir paskolas atidavinėti. Tik nereikia tuo manipuliuoti. Tačiau iš darbo išėję stažą turintys žmonės turėtų gauti visai nemažą pašalpą.
Jeigu esate studentas
Pati žiauriausia situacija – dirbantiems studentams. Neseniai viena istorija plačiai nuskambėjo ir žiniasklaidoje bei socialiniuose tinkluose. Kai vaiką auginanti, dirbanti sunkiai moteris ėmėsi studijuoti. Taip nutiko, kad ji vienu metu neteko darbo, o tuomet įstojusi į Darbo biržą sužinojo, kad jai bedarbio pašalpa nepriklauso. Tuo tarpu, jeigu ji, pavyzdžiui, po mėnesio nutrauktų studijas, pašalpa jau priklausytų. Tokie dalykai iš esmės gali prieštarauti Konstitucijai ir žmonių lygybės įstatymui. Juk kuo blogesnis studentas, lygiai taip pat dirbantis ir mokantis visus mokesčius?