Automobilio pardavimas gali būti nedėkinga užduotis. Jam gali būti netinkamas laikas, o galbūt jums tiesiog nesiseka surasti pirkėjo. Kartais sėkmingą pardavimą nuo nesėkmingo skiria gal tik kelios savaitės ar atsitiktinai sutiktas žmogus. Gali tiesiog pasitaikyti laikotarpis, kai jūsų modelio automobilis nieko neužkabina ir nėra niekam įdomus. Tuomet reikėtų pasvarstyti apie populiarėjančią alternatyvą: automobilių supirkimą.
Vargu ar yra daug automobilius turinčių žmonių, kurie nebūtų girdėję ir nežinotų, kas yra automobilių supirkimas. Tai yra būdas greitai parduoti automobilį. Skirtumas tik tas, kad jį parduodate ne vairuotojui, kuris naudosis automobiliu savo kasdieniniame gyvenime. Jį parduodate tarpininkui – perpardavinėtojui – kuris suras automobiliui pirkėją, kuris mokės daugiau, nei buvo sumokėta jums.
Daug pirkimo ir pardavimų įgyvendinę, paytrę ir įgudę automobilių supirkėjai nedirba taip tiesmukai. Jie nusipirktą automobilį patobulina, jį sutvarko, sutaiso jo gedimus ir paruošia galutiniam naudojimui. Taip yra padidinama automobilio vertė. Supirkėjai tą gali padaryti ir iš to uždirbti, nes turi ryšių ir gali detales ir autoserviso paslaugas gauti pigiau, didmeninėmis kainomis. O neretai patys supirkėjai yra mechanikai, kurie gali patys sutvarkyti nusipirktą automobilį taip, kad jo vertė ženkliai padidėtų. Todėl supirkėjai mėgsta supirkti ne naujas, bet senas mašinas, kurios gali būti daužtos ir būti techniškai netvarkingos.
Bet pakalbėkime apie viską nuo pradžių. Kaip dirba automobilių supirkėjai ir ko jums reikėtų tikėtis apsigalvojus parduoti savo transporto priemonę ne kam kitam, o supirkėjui?
Pirmas kontaktas su supirkėjui
Supirkėjas neieško klientų. Klientai susiranda supirkėją. Galimi keli variantai, kaip tai gali nutikti. Galima tiesiog surasti vieno supirkėjo kontaktus ir jam paskambinti. Skambučio metu jums tiesiog reikėtų papasakoti apie parduodamą automobilį. Jau pirmo skambučio metu, apibūdinus automobilį, jūs sulauksite pasiūlymo už kiek supirkėjas gali nupirkti jūsų automobilį.
Kitas variantas yra išsiųsti žinutę el. paštu ar per supirkėjo interneto puslapį. Jame būna parengta forma automobilių pardavėjams, kurioje jie tiesiog nurodo informaciją apie automobilį, palieka savo kontaktus ir laukia supirkėjo skambučio.
Dar kitas variantas, tai susirasti puslapį, kuriame būtų daugiau nei vienas supirkėjas ir pasiųsti užklausimą per ten. Taip sutaupysit laiko ir gausit daugiau pasiūlymų iš kurių galėsit rinktis.
Susitikimas su supirkėjui
Po pirmo skambučio galima susitarti dėl susitikimo ir automobilio apžiūros, jei viskas pokalbio metu tiko abiem pusėm. Pardavėjui nereikia sukti galvos, nes supirkėjas pats atvažiuoja apžiūrėti automobilio ir jį įvertinti. Jei viskas tvarkoje ir nėra prie ko prikibti, galima judėti prie pardavimo uždarymo.
Bet būna, kad supirkėjai pastebi kažką, kas nebuvo paminėta skambučio metu ir pradeda reikalauti, kad būtų sumažinta pardavimo kaina. Tai – derybos. Kaip sutarsit, taip ir turėsit.
Pardavimo įgyvendinimas
Jei sutariate dėl pradinių sąlygų ar dėl naujų, gimusių derybų metu, tai galite uždaryti sandorį. Supirkėjai atsiskaito grynais ir jau iš anksto būna paruošę pirkimo ir pardavimo sutartį. Jums reikia tik uždėti parašą ir pasiimti pinigus.
Supirkėjas pats pasirūpins jūsų automobilio transportu. Pasirašius sutartį ir priėmus pinigus jums praktiškai nebėra kuo rūpintis, nes visą likusį darbą pasidarys pats supirkėjas.
Tai yra didelis automobilių supirkimo pliusas. Minusas tas, kad supirkimas yra pigesnis, nei kiti automobilio pardavimo būdai. Gal tik išskyrus transporto priemonės pardavimą metalo laužui. Kiek pigesnis? Tai jau konkretus klausimas į kurį turėsite atsakyti patys.