Apie vaikišką avalynę

Dažniausiai batai vaikams jaunoms mamytėms ir tėveliams sukelia daug klausimų, kadangi neaišku nei kada reikėtų pradėti juos pirkti, nei kaip atsirinkti tinkamo dydžio. Atsakome į keletą klausimų būtent apie avalynę vaikams.

Kada reikalingi pirmieji batai vaikams?

Vaikų bataiTikslaus atsakymo į šį klausimą nėra. Vieni tėvai iškart jau kūdikiams turi nupirkę batukus, bet tai dažniausiai daroma tiesiog dėl to, kad norima, jog vaikai gražiai atrodytų. Tarkime, jeigu norima padaryti gražių šeimos nuotraukų ir kūdikiui irgi uždedami batukai. Na o praktiškai – vaikui nėra jokio tikslo turėti batus, jeigu jis nevaikšto. Jeigu jau į lauką einant po truputį yra bandoma stotis, tuomet reikėtų ir pirmųjų batukų, priklausomai nuo sezono ir nuo kitų kriterijų. Tačiau labai investuoti į pirmuosius batukus neverta, nes jie bus greitai išaugti, o ir labai retai naudojami.

Kas kiek laiko reikėtų pirkti batus augantiems vaikams?

Vaikai vaikams nelygu. Vieni labai greitai auga, kiti labai lėti, o dar kiti ir auga, pavyzdžiui, labai tolygiai, kiti tarsi šuoliams. Tad visada reikia žiūrėti, kaip vaikas jaučiasi su esamais batukais, kaip keičiasi pėda ir pagal tai pirkti. Jeigu labai greitai auga vaikas, galima apdairiai pirkti šiek tiek didesnius, tai jie bus ir išaugimui. Jeigu vaikas labai lėtai auga, ir gal jau matosi, kad bus mažo ūgio nedidelis vaikelis, tai galima jam ir batus pirkti tikrai ne 2 išmierom per didelius, o tiesiog jam tinkančius. Visada vaikščioti su per dideliais batais ir laukti to "išaugimo" nėra sveika vaiko pėdai.

Į ką atkreipti dėmesį?

Tai turi būti vaikų avalynė iš kokybiškų medžiagų. Ir reikia apsaugoti nuo peršlapimo. Vaikai juk taip mėgsta klampoti po šlapias pievas, pusnis ir panašias vietas, kur kojos gali tiesiog visiškai permirkti. Tačiau mes galime stengtis padaryti taip, kad to nebūtų, tiesiog reikia apie tai galvoti.

Kokius pirkti žieminius batus?

Daugiausia dėmesio reikėtų skirti teisingam žieminių batų pirkimui. Jie turėtų būti tikrai šilti. Pašiltintas turi būti ne tik aulas, bet ir pats padukas. Taip pat turėtų būti ant aulų užtempiama virvelė, kuri leistų apsaugoti koją nuo prikrentančio sniego.

Kokių reikia vasarinių batų?

Vasarą vaikai mėgsta lakstyti basi, tačiau reikėtų turėti tapkes, guminius batus lietingoms dienoms ir tiesiog kažkokias vadinamąsias basutes. Tuomet laukia smagi vasara.

Palikite atsiliepimą