Išleistuvės – kūrybingas moksleivių renginys

Kasmet abiturientai rengia mokyklos baigimo šventę – išleistuves. Vieni visą išleistuvių rengimo naštą prisiima ant savo pečių, kitiems gelbsti ir renginiu organizavimas Kaune. Pastaruoju atveju, profesionalų pagalba leidžia suorganizuoti ne mažiau kūrybingą, kartu kokybišką ir linksmą, įsimintiną išleistuvių renginį. Šiais metais moksleiviai Kaune bei visoje Lietuvoje ir vėl atšventė išleistuves.

Išskirtiniai dalyvių kostiumai

Renginiu organizavimas KauneIšleistuvės visuomet yra įsimintinas renginys, žymintis simbolinį vaikų tapimą suaugusiais ir išėjimą į savarankišką gyvenimą. Galbūt todėl šiai šventei tradiciškai mėgstama pasipuošti. Vaikinai dažniausiai rengiasi formaliais kostiumais, o abiturientės siekia dėvėti išskirtines sukneles. Vienos ieškojo suknelių internetu, kitos keliauja per parduotuves, trečios samdo siuvėjas. Nors Kauno renginių organizatoriai dėl aprangos kodo pastabų dažniausiai neturi, visgi į išleistuves retai kada ateina tam aprangos nepasiruošę dalyviai. Šio renginio metu paprastai būna pasamdyti profesionalūs fotografai, siekiantys įamžinti įsimintinas akimirkas. Dėl to kadruose atsiduriantys žmonės nori ilgam atrodyti sau patraukliai. Šiek tiek kukliau, tačiau taip pat išeigine apranga išleistuvėse pasirodo pasipuošęs mokytojų kolektyvas, abiturientų tėvai.

Įsimintina renginio programa

Tam, kad išleistuvės būtų tikrai įsimintinos, prie jų programos kasmet pluša profesionalūs renginių organizatoriai. Simbolinės šventės metu siekiama apjungti ir organizatorių patirtį, ir pačių moksleivių asmeninius gabumus. Mokyklose nuolat verda kultūrinis, kūrybinis gyvenimas, o jo vaisius telieka nuraškyti išleistuvių metu. Tad mokinių choras ar ansamblis dainuoja širdį veriančias dainas, šokių ansambliai demonstruoja per metus išmoktus šokius, raiškiojo skaitymo laureatai deklamuoja eilėraščius. Jeigu pageidaujama, renginių organizatoriai pastato ir spektaklį, nedidelį vaidinimą. Jis gali būti su humoro elementais, byloti apie mokyklos gyvenimą, gimnazistų aktualijas. Kartais į jį gali būti įpintos ir įvairios nominacijos, taip pat spektaklis gali apjungti visą renginio programą.

Koncertas ir vaišių stalas

Priklausomai nuo mokyklos ir mokinių skaičiaus, kartais renginį papuošia ir žinomų atlikėjų pasirodymai. Jeigu mokykla labai maža, samdytis tokius pramogų verslo atstovus mokinių tėvai neišgali.Tačiau didelėje gimnazijoje tokia rinkliava neištuština kišenių stambiomis sumomis, ir tėvai bei mokytojai su džiaugsmu vaikams padovanoja įsimintinus atlikėjų pasirodymus.

Taip atrodo formali renginio dalis, kurią paprastai padeda formuoti nusamdyti renginių organizatoriai. Tačiau nereikia pamiršti, kad išleistuvės dažnai tuo nesibaigia. Jeigu yra noro, moksleiviai gali būti susiorganizavę ir išleistuvių pratęsimą neformalioje aplinkoje, dažniausiai be mokytojų ir tėvų. Tinka išnuomotos sodybos, pirtys, kolektyvinis keliavimas į naktinį klubą ar kitos linksmybės.

Palikite atsiliepimą