Pagrindinės draudimo rūšys

Tokios bendrovės kaip www.if.lt gali užtikrinti beveik visų rūšių draudimą. Įmonės pavadinimas atspindi ir draudimo esmę – „if“ reiškia „jeigu“. O kas jeigu? O kas, jeigu pateksite į avariją? O kas, jeigu namas užsidegs? O jeigu nukrisite nuo uolos, jeigu ranką susilaužysite, jeigu…? Tų „jeigu“ arba „if“ gyvenime yra daug, todėl draudimas leidžia turėti gana gerą atsakymą į klausimą „o kas, jeigu“. Kokios yra pagrindinės draudimo rūšys? Kviečiame susipažinti.

Nelaimingų atsitikimų draudimas

IFTai draudimo rūšis, taikoma privatiems asmenims. Šis draudimas gali būti įkainojamas pagal tai, kokiai rizikos grupei priklauso draudžiamas asmuo. Pavyzdžiui, individualiai dirbančiam stogdengiui tikrai praverstų turėti draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, arba žmogui, vykstančiam slidinėti. Tada draudimas, esant įvykiui, padengtų nuostolius, išlaidas, patirtas dėl to. Gal ilgai negalėtumėte dirbti, būtų sveikatos problemų – draudimas tuo pasirūpintų. Tačiau, tokią veiklą vykdančiam žmogui, ir draudimo įmokos bus didesnės (nes didesnė rizika), nei žmogui, kuris, pavyzdžiui, užsiima skulptūra ar ramiai dirba biure. Kita vertus, pastarasis gal net ir nebus nusiteikęs draustis.

Kelionės draudimas

Priklausomai nuo kelionės draudimo rūšies, jis gali padengti įvairių įvykių išlaidas. Tačiau kelionės draudimo esmė visada yra tiesiog sudaryti komfortą keliautojui, kad jam netektų rūpintis dėl nuostolių, patirtų dėl atidėto skrydžio, dingusio bagažo, viešbučio apgavystės, vagystės mieste ar nelaimingo atsitikimo kelionėje.

Privalomasis transporto draudimas

Veikiausiai tai yra pati populiariausia draudimo rūšis, nes mašinas turi daug žmonių, o jos be draudimo negali būti. Kitaip negu kitais atvejais. Žmonės drąsiai keliauja, lipa į kalnus ar gyvena mediniuose degiuose namuose, neturėdami draudimo, saugančio nuo rizikų. Tačiau važinėti be draudimo nėra priimtina. Tiesa, pačiu populiariausiu reikėtų tituluoti socialinį draudimą SODROJE, tačiau šis nėra priskiriamas privačioms draudimo kompanijoms, jis yra valstybinis ir laikomas savaime suprantamu.

KASKO

Šis draudimas taip pat draudžia transporto priemonę, ir jis yra brangesnis. Draudimą verta turėti žmonėms, kurie itin jaudinasi sėl savo auto transporto priemonės ir savo saugumo, gal jaučiasi patys nepatikimais vairuotojais. Šis draudimas padengia daugiau negu bazinę žalą, tačiau ir įmokos didesnės.

Turto draudimas

Tai paskutinė draudimo rūšis privatiems asmenims. Toks draudimas aktualus žmonėms, kurie, pavyzdžiui, pirko su paskola butą, o dabar jį kam nors nuomoja. Draudimas apsaugo nuo tokių dalykų, kai užlieja kaimynus vanduo, arba, kai staiga apgauna, pabėga nuomininkai ir pan.

Palikite atsiliepimą