Patikimi būdai saugoti namus

Tam, kad namai būtų apsaugoti, reikalingos apsaugos paslaugos bei tam tikri sąmoningi veiksmai, siekiant apsaugoti namus. Apie signalizacijas galima paskaityti plačiau manosauga.lt, o mes pateikiame trumpą instruktažą, padėsiantį paprastomis priemonėmis apsaugoti namus.

Privatumas

Saugesnė aplinkaVienas iš pagrindinių būdų, kuriuo jūs galėsite apsaugoti savo namus, tai – privatumas. Šiais laikais visi vieni apie kitus leidžia žinoti viską, apie save neslepiame beveik nieko. Tai dažnai atsitinka vien dėl garbėtroškos ir noro puikuotis savimi internete, socialiniuose tinkluose. Kartais vien dėl to apie save atskleidžiame per daug: kur gyvename, su kuo, kada atostogaujame, kur. Tokia informacija labai naudinga vagims, kurie žinodami, jog tam tikrame name šeimininkų nebus ilgą laiką, pasinaudoja galimybe, įsilaužia ir pasiima, ko reikia. Vagys niekada nevagia jūsų prašytų, pigių ir nereikalingų daiktų. Jie visada pasiima geruosius daiktus – brangius, gražius, vertingus. Tad pasistenkite išsaugoti savo privatumą ir neviešinti to, ką darote, kur būnate, kur gyvenate.

Signalizacija

Patikima ir pripažinta priemonė nuotoliniu būdu žinoti, kas vyksta su tavo namu – signalizacija. Išeidami iš namų jūs įjungiate signalizaciją, kuri reaguoja į judesį. Tad, jeigu name kažkas yra, signalizacija iškart suveikia. Tarnyba skambina jums, jūs pasakote slaptažodį ir sakote, ar tai jūs, ar tai jūsų pažįstami name, ar nenutuokiate, kas ten vyksta. Taip pat jeigu dingsta elektra ir signalizacija būna išjungta – tuo metu taip pat centras gauna pranešimą. Dingus elektrai signalizacija dar kurį laiką veikia su baterija, tačiau tada būna metas reaguoti ir vykti įjungti elektros. Taigi, signalizacija gali būti patikimas būdas saugoti savo turtą.

„Gyvoji signalizacija“

Jeigu aptvertame kieme laksto šuo – tai bus jūsų papildoma apsauga, gyvoji signalizacija. Ji kartu ir baugins įsilaužėlius, nes niekas nenori pajusti savo kūno šuns dantų stiprumo. Turėdami kelis šunis, dar geriau atbaidysite. Ypatingai, jeigu jus vargina prašalaičiai, nuolat įlipantys į jūsų darželį pasiskinti braškių, vyšnių ar obuolių.

Kaimynų, draugų pagalba

Visada verta turėti patikimą žmogų, kuriam paliksite namus, kurio prašysite, kad jis kartais ateitų, pažiūrėtų, pabūtų, gal įjungtų šviesą. Tuomet matysis, kad name yra kažkokio veiksmo, jis nėra paliktas apleistas vienas ir tuščias. Tačiau rinktis taip pat reikia atsargiai. Tik tokius, kurie yra tikrai visiškai patikimi, ir tik tokius, kurie iš tiesų sugebėtų išlaikyti privatumą ir neprasitartų, kam nereikia, kad prižiūri tuščią namą.

Palikite atsiliepimą