Žiemą dažniau tenka keisti automobilio stiklus

Žiemą automobilio stiklu keitimas tampa kur kas dažnesnis negu kitu metų laiku. Važinėti su blogais automobilių stiklais tikrai negalima, todėl meistrai ir automobiliu stiklai Vilniuje laukia kasdien, jeigu tik yra poreikis pasikeisti. O kodėl gi gali tekti tai daryti? Štai atsakymai jums

Slidus kelias – daugiau avarijų

StiklaiŽiemą avarijų kur kas padaugėja. Tą patvirtina visi rodikliai, kad ir kur žiūrėsite. Vos paberia pirmąjį sniegą dangus, keliuose tuojau ima čiuožinėti vairuotojai, išsigandę dėl prasidedančių katastrofų virtinės. Tokia jau ta žiema, pasitinkanti mus su visu glebiu avarijų. Jeigu norime, kad viskas būtų gerai, ir kad mums netektų slidinėti, čiuožinėti ir patekti į avariją, tuomet aišku reikia geriausiai stabdančių žieminių padangų, ir neviršyti greičio. Saugus greitis žiemą yra ne tas pats kaip vasarą. Ir visgi, laikomės ar nesilaikome tų reikalavimų, avarijų daugėja, kartais net ir švelnus slydimas sukelia auto įvykį. Tad kai tų avarijų yra, tai ir automobiliui daugiau sudaužimų. Kadangi priekinis stiklas yra laminuotas, jis tvirtesnis ir dūžta rečiau. Nebent įskyla. Bet štai grūdinti automobilio stiklai iš šonų ir galinio lango, tikrai verčia kartais staiga užsidengti galvą. Kai jie dūžta, daugybė duženų lekia į visas puses. Po avarijos juk su sudaužytais stiklais nevažinėsi – tenka juos (senus) keisti naujais. Štai tau ir viena iš priežasčių, kodėl žiemą automobilio stiklu keitimas kur kas dažnesnis.

Tamsus metas – daugiau plėšimų

Dar viena priežastis – taip greitai pasišalinanti šviesa. Tamsoje panirę daugiabučių kiemai, aikštelės prie prekybos centrų vilioja ilgapirščius. Šie vikriai tamsiuoju paros metu meta akmenį ar kažką kita, išdaužia langą, atsidaro dureles ir pasiima iš automobilio ką randa, ir kas yra vertingo. Jeigu galėtų, žmonės mašinas įsineštų į savo daugiabutį. Bet kai to padaryti negali, tenka nerimauti, ar per naktį niekas neišdauš mašinos stiklo. Apmaudu, kai kartais net be reikalo stiklas yra sukuliamas – jeigu automobilyje net nieko nebuvo vertingo, ir nieko nepavyko pavogti. Tuomet savininkui tik padaryti nuostoliai – reikės keisti langą.

Žiemą mašinos reikia labiau

Dar viena priežastis, kodėl žiemą pagausėja keitimo stiklų poreikių, tai apskritai automobilio poreikis išaugęs. Jeigu vasarą daug kur galime keliauti pėsčiomis pasimėgaudami puikia aplinka ir oru, tai štai žiemą viskas jau būna kitaip. Tenka pripažinti, jog stiklai iš tiesų turi būti tvarkingi, jeigu norime užtikrinti saugų vairavimą.

Palikite atsiliepimą