Židiniai – patogiam šildymui

Naujas židinysŠiluma nuo senų laikų vertinama kaip svarbiausias poreikis norint gyventi jaukiuose ir šiltuose namuose. Šildymo būdų šiuo metu yra pačių įvairiausių. Tai ir kieto kuro katilai, ir alternatyvių išteklių sistemos bei zidiniai. Renkantis sau tinkamiausią šildymo būdą tenka ilgai galvoti, kuris šilumos šaltinis bus tinkamiausias.

Visi nori kuo pigesnio, bet efektyvaus ir komfortiško šildymo. Tam, kad suderinti kelis skirtingus kriterijus, tenka gerai pasukti galvą, nes pasirinkimas išties yra didžiulis. Vienas iš populiarėjančių pasirinkimų – židinys. Tiesa, galbūt daugelis sakys, kad tai labiau namų jaukumui sukurti skirtas pirkinys, tačiau šiuolaikinis židinys jau nėra skirtas tik interjero papildymui. Dabar tai yra lygiavertis šildymo būdas, kuris gali rungtis su kieto kuro katilais.

Galbūt kažkas paprieštaraus dėl praktiškumo. Juk daugeliui vis dar atrodo, kad jei jau šildyti namus kūrenant malkas ar anglis, tai tik kieto kuro katilas vertas šio darbo. O kaip žinome kieto kuro įsigijimas, sandėliavimas, laikymas, nešimas į katilinę bei kiti su tuo susiję darbai atima labai daug laiko. Šiuolaikiniai gamintojai labai greitai prisitaiko prie kintančių namų savininkų norų, todėl šiuo metu galima rasti židinių, kurie bus praktiški.

Šiuolaikiniai zidiniai nebėra tik interjero elementas ar malkomis kūrenamas šilumos šaltinis. Dabar populiarėja kitomis energijos rūšimis aprūpinami židiniai. Tai elektra ir dujos. Didžiausias privalumas – nereikia rūpintis kuru (malkų, briketų ir pan.) įsigijimu, paruošimu ir atnešimu. Kitas didelis privalumas – švari energija. Jokio dūmų kvapo. Be to, įrengimas tokių židinių taip pat daug paprastesnis. Norint įsirengti elektrinį ar dujinį židinį nereikės rūpintis kamino įrengimu. Be to, tai labai geras pasirinkimas ne tik individualių namų savininkams, bet ir tiems, kurie gyvena bute, bet vis tiek nori džiaugtis židinio skleidžiama liepsna. Daugeliui rūpi namų švara, o kūrenant malkomis savo židinį tenka susidurti ne tik su dūmais, bet ir su pelenais. Palaikyti namų švarą galima labai paprastai, tereikia pasirinkti židinį, kuris šildys elektra arba dujomis. Jokių pelenų ir jokių nešvarumų. Taip pat neverta nuogąstauti, kad tokie židiniai yra skirti tik dėl grožio, nes jais galima apšildyti visą namą.

Šiuolaikinis požiūris į židinius labai greitai kinta. Populiarėjantys alternatyvūs šildymo būdai skinasi kelią į praktiškumą ir komfortą mėgstantį pirkėją. Dujiniai arba elektriniai židiniai yra puikus pasirinkimas norintiems gražaus interjero akcento, kuris skleis švarią šilumą.

Vienas atsiliepimas apie “Židiniai – patogiam šildymui

  1. Židinys ne tik kad patogu, puikiai ir pigiai šildo. Bet ir suteikia namams jaukumo labai daug. Tikrai židinys tampa visos šeimos susitikimo vieta. Kas statosi namą tikrai rekomenduoju įsirengti ir židinį.

Palikite atsiliepimą