Kaip sutaupyti šildymui?

Dujinė įrangaLietuvoje šaltuoju metų laiku labai svarbus tampa šildymas. Tiksliau ne pats šildymas, o šildymo kainos. Kiekvienas nori, kad namai būtų šilti, o ta šiluma būtų kaip įmanoma pigesnė. Pradėjus domėtis kaip namus šildyti kuo pigiau, randama daug pasirinkimų. Vienas iš populiariausių – dujinis šildymas.

Norint džiaugtis pigia šiluma, reikia šildyti tinkamai pastatytus pastatus. Paprasčiau sakant, reikia, kad pastatas būtų tinkamai apšiltintas, pavyzdžiui, gera stogo danga ir gerai apšiltintos sienos su aukštos kokybės plastikiniais langais ir durimis. Kuo geriau apšiltintas namas, tuo mažiau reikės šilumos energijos tam namui apšiltinti, o tai leis mokėti mažesnes sąskaitas už šildymą.

Ne mažiau svarbu pasirinkti tinkamą katilą. Labai svarbu, kad būtų pasirinktas patikimas gamintojas. Pavyzdžiui, Junkers dujiniai katilai garantuoja, kad jie veiks sklandžiai ir atitiks visus ES standartus. Renkantis katilą, reikia atsižvelgti į jo galingumą. Kuo didesnė patalpa, tuo didesnio galingumo katilo reikės. Be to, reikia atsižvelgti į individualius namo parametrus. Tarkim, turint grindinį šildymą, kuris išvedžiotas po pastatą, galima sutaupyti daugiau šilumos energijos. O jeigu dar ir katilas kondensacinis, tai sąskaitos už šildymą bus gerokai mažesnės, nei tokiame pačiame name, kuriame yra paprastas dujinis katilas ir šildymo sistema susideda iš radiatorių.

Šiuo metu dujinis šildymas yra pripažintas kaip mažiausiai taršus kuras. Norint turėti švarią aplinką šaltuoju metų laiku, kai yra šildomi namai ir į aplinką skleidžiama tarša nuo šildymo, reikia rinktis šiuolaikiškus šildymo būdus. Ne paslaptis, kad dujos ne tik švarus kuras, bet ir pakankamai ekonomiškas, tad ir finansine prasme tai nėra brangiausias pasirinkimas. Taip pat toks šildymas yra labai patogus. Komfortiškas šildymas, kai nereikia gaišti daug laiko kuro atnešimui, laikymui, paruošimui ir pan. leidžia sutaupyti daug brangaus laiko. Tinkamų katilų pasirinkimas yra didžiulis, tarkim, Junkers dujiniai katilai yra užsitarnavę gerą vardą dėka kokybės. Pasirinkę patikimą gamintoją galėsite džiaugtis šiluma, kuri teiks visokeriopos naudos.

Kaip jau supratote, norint tinkamai įsirengti dujinį šildymą, reikia žinoti daug apie įrengimą, katilą, pastato savybes ir pan. Norint priimti tinkamą sprendimą geriausia kreiptis į specialistus, kurie tuo užsiima. Šildymo sąskaitos dažnam sukelia nerimą, todėl kiekvienas ieško būdų, kaip tas sąskaitas gauti kaip įmanoma mažesnes. Kiekvienais metais populiarėjantis šildymas dujomis, leidžia sutaupyti pinigų šilumai. Be to, tai yra ir labai patogus būdas

2 atsiliepimai apie “Kaip sutaupyti šildymui?

  1. Aš asmeniškai pasirinkau oras-vanduo šilumos siurbį, tai yra itin ekonomiškas sprendimas namams. Mačiau, jog apie šį šildymo būda buvo puikūs atsiliepimai, kuriuose rašoma, jog toks šildymo būdas leidžia gerokai sumažinti išlaidas, susijusias šilumos aprūpinimu ir karštu vandeniu namuose, tad tai tikrai pasitvirtino.

Palikite atsiliepimą