Vienas dažniausių jų klausimų: ar būtina gydyti pieninius dantis?

Kas yra laminatesDeja, daug tėvelių iki šiol mano, kad pieninių dantų gydyti nereikia, nes jų neskauda arba jie vis tiek iškris. Tačiau, sveiki pieniniai dantys svarbūs ne tik kramtymui, bet žandikaulių augimui, nuolatinių dantų dygimui. Todėl juos gydyti būtina.

LAIKO VIETĄ

Pieniniai dantys išlaiko vietą ir sudaro tarpus būsimiems nuolatiniams dantims, nukreipia dygstančius nuolatinius dantis į jų vietą. Ankstyvas pieninių dantų netekimas gali įtakoti nuolatinių dantų netaisyklingą padėtį dantų lanke. Dėl to gali atsirasti sąkandžio problemų, prireikti ortodontinio gydymo.

PADEDA VYSTYTIS ŽANDIKAULIUI IR FORMUOJA VEIDĄ

Pieniniai dantys svarbūs taisyklingam žandikaulio augimui ir sąkandžio formavimuisi. Netgi įtakoja veido bruožus – veido aukštį bei formą.

SVARBŪS FORMUOJANTIS KALBAI

Pieniniai dantys svarbūs taisyklingam artikuliacijos, kalbos formavimuisi.

SKAUSMAS

Negydomus pieninius dantis gali skaudėti, nes infekcija pasiekia nervą. Skausmas trikdo vaiko miegą, mitybą ir gali sukelti dantų gydymo baimę.

INFEKCIJA

Infekcija iš kariozinės ertmės gali pasiekti nervą, taip sukeldama skausmą ar net tinimą. Ūmi infekcija, kilusi dėl negydytų pieninių dantų, gali plisti ir į kitas galvos sritis.

GALI PAŽEISTI NUOLATINIŲ DANTŲ UŽUOMAZGAS

Negydytas pieninis dantis gali pakenkti po juo esančiai nuolatinio danties užuomazgai. Nuolatiniai dantys gali išdygti su spalvos ar formos pokyčiais.

GALI GADINTI ŠALIA ESANČIUS NUOLATINIUS DANTIS

Galiniai pieniniai krūminiai dantys išlieka burnoje iki 10-12 metų amžiaus. Jeigu jie yra išgedę, didelė rizika, kad gedimas pažeis ir gretimus dygstančius nuolatinius dantis.

ĮTAKOJA VIRŠKINIMO VEIKLĄ

Pieniniai dantys būtini kokybiškai sukramtyti maistą ir geram virškinimo sistemos funkcionavimui. Todėl tai turi įtakos vaiko augimui bei svoriui.

ESTETIKA

Vaikai taip pat kaip ir suaugusieji nori džiaugtis gražia šypsena ir nepatirti patyčių dėl pajuodavusių dantų. Tačiau dantų kariesas ar jų netekimas lemia prastą estetinę išvaizdą.

ĮPROČIAI

Visi įgūdžiai pradedami formuoti dar vaikystėje. Nesirūpinimas pieniniais dantimis gali formuoti klaidingą vaiko supratimą apie burnos sveikatą, jam gali atrodyti, kad dantys nėra tokie svarbūs ir neverta jais rūpintis. Tad sunku tikėtis, kad vaikas vėliau ims rūpintis nuolatiniais dantimis. Todėl labai svarbu, kad pieniniai dantys būtų prižiūrimi ir gydomi, taip kaip ir nuolatiniai.

Patarimais dalinasi odontologijos klinika AboutSmile.

Palikite atsiliepimą