Tranzuotojams dažnai sustoja fūros

Sunkvežimiai su tentuPramonėje tentiniai sunkvezimiai yra patogu, nes galima vežti keletą skirtingų krovinių ir nereikia jų grupuoti pagal eiliškumą. Patogu pakrauti ir iškrauti iš visų pusių. Tačiau kelionių autostopu mėgėjai dažnai turi visai kitokią patirtį apie važiuojančius ir kartais sustojančius automobilius.

Lietuvoje sunkvežimiai ir fūros stoja rečiau

Nors sunkvezimiu supirkimas Lietuvoje vis tiek dažnai būna kaip reiškinys, ir sunkvežimių bei fūrų mūsų šalyje pravažiuoja tikrai nemažai, tačiau būtent Lietuvoje kažkodėl fūros, sunkvežimiai, vilkikai stoja rečiau. „Kai tik tenka nutranzuoti Lietuvoje atstumą, visa kelionė ima strigti. Labai retai būna, kad sustotų žmogus, o kad fūra stotų – tai jau čia išvis neįmanoma“, – sako pasaulį autostopu išmaišiusi Indrė.

Ilgose kelionėse vairuotojams trūksta pokalbių

Tačiau štai Lenkijoj, Vokietijoje tentiniai sunkvezimiai dažnai sustoja. Visi, kas tranzuoja, žino, kad dažnai pasitaiko, jog fūristai ne tik paveža, bet dar ir pamaitina, o kartais ir pinigų duoda. „Viskas priklauso nuo to, kas už to vairo sėdi, ir koks pats žmogus esi. Jeigu moki gražiai papasakoti, ką čia veiki, kur važiuoji, jeigu susidraugauji, ir tų žmonių paklausai, tai ta kelionė gali būti labai tikrai gera“, – sako vienas tranzuotojas, kuriam taip pasisekę, kad net ir pinigų iš fūristų yra gavęs. „Draugai netikėjo, kai pasakiau. Bet taip tikrai buvo. Austrų fūristas, geras vyras, pavežė iki miesto, paklausė, kur nakvosiu, ar turiu pinigų, pasakiau, kad turiu 20 eurų, tai jis nusijuokė ir davė dar 50. Puiku, tikrai gavau geresnę nakvynę negu tikėjausi ir dar maistui užteko“, – pasakoja studentas, mėgstantis keliauti.

Pakeleivius paveža ir nemokamai, ir su sutartu mokesčiu

Nors tokie atvejai, kada žmogui, kuris keliauja autostopu, iš vilkiko ar sunkvežimio, ar lengvosios mašinos dar kažkas duotų ir pinigų, yra labai reti, tačiau jų visgi kartais būna. Tačiau kur kas dažniau pasitaiko, kai už kelionę tenka susimokėti. „Dažniausiai prastesnėse šalyse: Gruzijoje, Ukrainoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Balkanuose… Kai kas net bijo ten keliauti autostopu, bet man nebaisu. Ką iš manęs atimtų. Smagu, aišku, kai pasitaiko tokių, kas nemokamai ten paveža. Dažniausiai vilkikai, sunkvežimiai – automobiliai, kurie atkeliauja iš kitur, iš geresnių šalių, ir čia tiesiog važiuoja tarpinį atstumą. O vietiniai tokiose šalyse beveik visada nori, kad susimokėtum. Kita vertus, turi leisti jiems uždirbti, tad kartais ir susimoku“, – sako keliautojas.

Palikite atsiliepimą