Ruošiatės turėti sodą? Pirkinių sąrašas pradžiai

Naujos žoliapjovėsJei dar tik ketinate pradėti savo svajonių gyvenimą ir turėti sodą, tai gal jau dabar domitės, kokia bus zoliapjoves kaina, o gal kitos sodui reikalingos technikos. Iš tikro, sodo išlaikymas irgi kainuojantis malonumas,ypač, jeigu sergate ta pirkimo manija ir norite turėti kuo daugiau moderniausių ir šiuolaikiškų sprendimų. Tačiau, jeigu tai didžiausia jūsų aistra, tai kodėl gi ne?

Nuspręskite, kurios technikos norėsite

Pirmiausia nuspręskite iš karto, kokiai brangiai ir gerai technikai šįmet skirsite pinigų. Tai gali būti vienas daiktas, pvz., stihl krumapjoves, o gal viena žoliapjovė. Palikite šiam pirkiniui rezervavę pinigų, o kitus tokio brangumo pažadėkite sau susipirkti kitais ir dar kitais metais.

Įprasti rankiniai sodo įrankiai

Tuomet, kai jau žinote, kokia zoliapjoves kaina, ir esate tą žoliapjovę rezervavę, pradėkime tokius darbelius, kad jūs įprastus rankinius sodo įrankius visgi pirksite kaip pirmenybinius. Taigi, ko reikės tam sodo tvarkymui? Aišku, reikės visokių kibirų, taip pat reikės ir grėblio. Ir be kauptuko neišsiversite, ir šluotos, kastuvo ir šakės. Tai toks komplektas, kurį vėliau visada laikysite vienoje vietoje, tik geriau laikykite ten atsargiai, kad nei jūs, nei kas nors kita iš šeimos ar namo gyventojų neužliptų ant šakės, kojos nepersivertų, o gal su grėbliu negautų kaip reikiant į nosį.

Sėklos

Tuomet jūs planuosite, kur ką norėsite matyti pasodinta ar pasėta. Vienoje vietoje turbūt bus išbarstomos sėklos, kitoje vietoje gal reikės išguldyti sodinukus. Visa tai susidės į tokį gana gražų projektą, kurį visgi patariama pradžioje pasipaišyti sau ant lapo, kad turėtumėte ir žinotumėte, kaip gi išties tas jūsų sodas turėtų atrodyti. Pirkite ne tik laiko patikrintas sėklas, bet ir užsisakykite kažką išties naujo ir gražaus.

Dirva, trąšos

Į molį daržovių nesodinsite. Todėl dirvos paruošimo metu jums galbūt reikės juodžemio, o gal reikės kažko kito, pavyzdžiui, kokių nors gerų mineralinių arba natūralių trąšų iš durpių substrato. Tą sužinosite vėliau, o iš pradžių tiesiog pirksite tai, kas atrodys standartiniais dalykais.

Visa kita

Šiltnamiai, tąšeliai ir virvelės – tai turbūt bus tokios smulkmenos, kurias pirksite jau vėliau, kai darbai įsibėgės ir matysite, ko trūksta. Dekoracijos – geriau kitais metais, nes tai išvis yra nebūtina, o dažnai ir atrodo tikrai neskoningai. Geras pasirinkimas – pradedančiojo sodininko knyga, kuri įkvėps, motyvuos ir padės nesuklysti.

Vienas atsiliepimas apie “Ruošiatės turėti sodą? Pirkinių sąrašas pradžiai

  1. Sode visada naudinga turėti šiltnamį, kuriame pavasarį ir vasarą labai patogu auginti įvairias daržoves. Todėl manau, kad visai reikėtų jau iš anksto pagalvoti apie jo įsigijimą.

Palikite atsiliepimą