Nuo ko priklauso ar bus suteikta parama saulės elektrinei?

Naudotis ekologiška iš saulės gaminama elektros energija Lietuvos gyventojus skatina ir valstybinės įstaigos. APVA skiriama parama saulės elektrinėms kompensuoja po 322,91 eur už 1kW įsirengtos saulės elektrinės galios. Tiesa, ši parama skiriama ne visiems. Aptarkime, nuo ko priklauso ar bus suteikta galimybė pasinaudoti šia kompensacija.

Paramos gavėjas turi būti

Paramos gavėjas turi būti valdantis nuosavybės teises į gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą, ant kurio stogo bus statoma saulės elektrinė. Jei saulės elektrinė įrengiama ant žemės, paramos gavėjas taip turi turėti nuosavybės teises į tą žemės sklypą.

Saulės elektrinės įranga turi būti

APVA parama saulės elektrinėms skiriama tik naujai įrangai. Saulės elektrinės moduliai turi atitikti Europos Sąjungos standartus ir būti pažymėti tai įrodančiomis etiketėmis. Įrangai turi būti suteikiama ne trumpesnė nei 10 metų garantija ir 25 metų 80% efektyvumo garantija. Inverteriui turi būti suteikiama ne trumpesnė nei 5 metų garantija ir jis taip pat turi atitikti Europos Sąjungos standartus.

Papildomi prioritetai/ balų skaičiavimas

APVA svarsto gautas paraiškas pagal balų skaičiavimo sistemą. Surinkusiems aukštesnį balą yra didesnė tikimybė, kad bus skirta parama saulės elektrinėms. Skaičiuojant balus įtakos turi du kriterijai – saulės elektrinės įrengimo būdas ir inverterio galia. Aukštesnis balas skiriamas, jei projekte numatyta statyti saulės elektrinę ant namo stogo, o jei elektrinę planuojama įrengti ant žemės – skiriamas žemesnis balas. Aukštesnis balas skiriamas, kai projekte numatyta, kad inverterio galia bus iki 5 kW, o jei inverterio galia viršija 5 kW, bus skiriamas žemesnis balas. Beje, inverterio galia negali viršyti 10 kW (t.y. žemesnis balas skiriamas tiems projektams, kuriuose numatytas nuo 5 kW iki 10 kW galios inverteris).

Apibendrinant galima sakyti, kad parama saulės elektrinėms suteikiama nekeliant itin didelių reikalavimų. Oficialių saulės elektrinių pardavėjų įranga ne tik atitinka visus reikalavimus paramai gauti, bet ir dauguma įmonių parengia reikiamus APVA pateikti dokumentus. Beje, saulės elektrinės pardavėją rekomenduojama pasirinkti dar prieš teikiant paraišką paramai gauti. Jau pirmajame paramos gavimo etape reikia pateikti saulės elektrinės specifikacijas, tad specialistų konsultacija yra labai naudinga dar tik planuojant kreiptis dėl paramos.

Palikite atsiliepimą