Nedarykite šių klaidų, rinkdamiesi šilumos siurblius oras vanduo

Daugumai žinomi šilumos siurbliai oras vanduo, kaip vienas iš geriausių būdų įdiegti šildymą namuose ar butuose, kai yra grindinis šildymas ar (ir) radiatoriai. Gerų atsiliepimų sulaukiame ir iš pažįstamų ar draugų, kurie jau turi oras vanduo sistemas. Tačiau verta žinoti, kad ne visi šilumos siurbliai yra vienodi, todėl rinktis reikėtų atsakingai. Į ką atkreipti dėmesį?

1. Nesusigundyti maža kaina

Visada džiaugsitės pasirinkę kokybiškus šilumos siurblius oras vanduo, nes jie taupiau naudos elektros energiją, o jūs gausite mažesnes sąskaitas už elektrą. Galbūt internete galite rasti ir gan pigių variantų, tačiau jei įranga nepritaikyta atšiauriam Lietuvos klimatui, ar jai neduodama bent 5 metų garantija, vargu ar liksite ja patenkinti. Ne laiku sugedus šilumos siurbliui gailėsitės, jog išsirinkote pigesnę ar kinietišką įrangą.

2. Šilumos siurblių oras vanduo kainos

Kokybiškų šių šildymo sistemų kainos priklauso nuo kelių faktorių:

  • įrangos galios;

  • ar šilumos siurbliai turi integruotą boilerį ar ne;

  • ar galima juos įsigyti su Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama.

Gerų šilumos siurblių oras vanduo apytikslės kainos yra:

  • Nuo 4 kW iki 9 kW galios, dviejų dalių „Samsung ClimateHub“ oras vanduo sistema be integruoto boilerio kainuotų apie 4000-5720 eurų. Su valstybės kompensacija – atsieitų nuo 1900 eurų.

  • Nuo 12 kW iki 16 kW galios, „Samsung EHS Split“ šilumos siurbliai oras vanduo kainuotų nuo 5345 iki 7189 eurų. Ši įranga su valstybės parama atsieitų nuo 2010 eurų.

  • Ta pati „Samsung ClimateHub“ įranga su integruotu boileriu būtų šiek tiek brangesnė. 4-9 kW galios šilumos siurblio kaina nuo 5680 iki 6400 eurų. Su APVA kompensacija – 2711 eurų.

  • Kokybiški vokiečių firmos „Viessmann“ šilumos siurbliai su integruotu boileriu, kurių galia nuo 6 kW iki 16 kW atsieitų nuo 5520 iki 7771 euro. Su parama – nuo 2486 eurų.

Šilumos siurblių oras vanduo kaina su APVA parama sumažėja per pusę. Kompensaciją gali gauti gyventojai, kurie keičia senas šildymo sistemas į šilumos siurblius.

Palikite atsiliepimą