Ar automobiliui tiks bet koks freonas?

Dažnai galima išgirsti, jog būtent nuo šios medžiagos priklauso kondicionieriaus veikimas. Ir iš tikrųjų dažnu atveju pagrindinė priežastis, kodėl automobilis neatvėsta, yra šio šalčio reagento trūkumas. Tačiau net ir šiomis dienomis naudojama skirtingų tipų medžiaga. Aišku, abi jos sėkmingai atlieka savo funkciją, bet tikrai negalima atsitiktinai rinktis kažkurią iš jų. Kadangi skirtingų tipų jokiu būdu negalima maišyti tarpusavyje. Todėl turėtų būti naudojamas tas šalčio reagentas, kuris jau yra sistemoje. Naujesniuose automobiliuose dažniausiai bus R1234yf tipo medžiaga, kuri pasižymi itin draugiškomis aplinkai savybėmis. Tuo tarpu anksčiau naudotas tipas R134a nėra toks degus, todėl vertinamas kaip saugesnis variantas.

Kaip vyksta kondicionavimo sistemos papildymas?

Tai tikrai nesudėtingas procesas, kadangi daugeliui tenka su tuo susidurti. Tiesa, savarankiškai to padaryti nepavyks. Kadangi ir pats freonas nėra laisvai parduodamas ir šią medžiaga gali įsigyti tik tie, kas turi specialius pažymėjimus leidžiančius su ja dirbti. Taip pat reikalinga ir speciali įranga papildymui. Be to, prieš tai naudinga patikrinti ir pačią sistemą, kadangi kartais gali būti ir daugiau problemų joje, pavyzdžiui, nesandarių vietų. Tačiau visa tai galima atlikti per keliolika minučių, jeigu neaptinkama kažkokių gedimų. Todėl nereikės ilgai laukti ir kondicionierius gali būti užpildomas čia ir dabar paprasčiausiai sustojus ar užsukus pas šios srities specialistus.

Kada reikia tuo pasirūpinti?

Tą reikėtų daryti periodiškai, tačiau kiekvienu atveju šis periodiškumas gali labai skirtis. Kadangi freonas naudojamas generuojant šaltį. Todėl natūralu, jog keliaujantys daugiau atitinkamai greičiau sunaudos šią sistemoje esančią medžiagą. Nors ji tikrai nepasibaigia per metus ar kitus. Tad nerimauti neverta. O suprasti, jog reikėtų pasirūpinti papildymu, padės netinkamai veikiantis kondicionierius, kuris vietoj šalto oro pūs įprastos temperatūros. Ir tokią problemą pastebės kiekvienas, ypač karštą vasaros dieną. O tuomet jau galima apsilankyti ir pas specialistus. Tuo labiau, kad kondicionieriai gali būti pildomi ne tik autoservisuose, bet ir daugelyje kitų vietų ar netgi stovėjimo aikštelėse.

Palikite atsiliepimą