Medienos pasirinkimas lentpjūvėje

Aplankytas medienos centras atskleidžia, kad medienos yra tikrai įvairios, jeigu nori rinktis, gali tą lengvai padaryti. Kas svarbu? Žinoti, kokios medienos tau galbūt reikia, arba, bent jau, ką su ja veiksi. Kažkiek žinant, tau gali patarti profesionalai, dirbantys šioje srityje, kurių visada būna lentpjūvėje ar medienos centre.

Neapdirbta mediena

Paprastai medienos centras šiek tiek skiriasi nuo lentpjūvės tuo, kad medienos centre dažniausiai galima rasti neapdirbtos medienos mažiau negu lentpjūvėje. Medienos centruose galima daugiau išvysti pasirinkimų, kai mediena jau yra paruošta įvairiam naudojimui. Tačiau, reikia pripažinti, ir šios grynos žaliavos galima rasti. Juo labiau, kad pastaruoju metu grubus šlifavimas, beveik jokios švelnios estetikos nesuteikianti mediena, tiesiog lentos ir dailylentės lygios, yra madinga. Interjeruose madoje pasireiškiantis grubumas, lyg atsitiktinai įmontuota neapdirbta detalė, ir dažnai tai būna būtent neapdirbta mediena.

Paruošta mediena

MedienaTačiau, žinoma, daugiausiai ten rasime paruoštos naudojimui medienos, grynų rąstų tik kelis. Paruošta mediena ko gero nebus tinkama kuri: malkų ten nebus, nes neapsimoka jas laikyti, užimti vietą. Paprastai mediena kurui yra perkama itin dideliais kiekiais, dažnai artėjant žiemai nuosavų namų kiemuose vyksta tam tikri procesai, kai ant žemės pasipila krūvos malkų, nes kažkas atveža lentas, o tada kiti žmones jas pjauna didžiausiais pjūklais ir lentų pjovimo staklėmis. Taigi, medienos centre galima rasti lentų. Daugiau – įvairių dailylenčių, skirtingo pločio ir storio, tinkančių tiek vidaus, tiek išorės interjerui, tiek reikiamai daliai išsipjauti.

Skirtingos medžių rūšys

Jeigu paimtumėte paprastą medienos darbų vadovėlį, įsitikintumėte, kad medžio rūšis apskritai visada yra labai svarbus dalykas. Tarkime, obels mediena yra labai sunki, tvirta. Su ja pagaminti gaminiai bus itin tvirtos konstrukcijos, tai tarsi medienos plienas, jeigu mediena būtų metalas. Tuo tarpu, pušies ar beržo mediena – labai lengva, puikiai tinka baldams, kuriems reikia lengvumo, tarkime, lentynoms. Ąžuolo mediena labai vertinama, nes ji taip pat labai tvirta, tačiau ne tokia sunki kaip obels. Be to, ąžuolų nėra daug, jie šiaip sau kolonijomis neauga, taigi, sąlyginai, ir ši medžiaga yra prabangi, reta.

Medienos pusgaminiai

Medienos centruose galima rasti ir medienos pusgaminių. Tai – medžio drožlių plokštės, klijuotos medienos lakštai, įvairios medienos tvirtinimo detalės. Taip pat ir klijai, su kuriais galima lengvai pasigaminti medienos produkciją. Jeigu mėgstate krapštytis garaže su medžiu – užeikite ir į medienos centrą.

Palikite atsiliepimą