Kuo Jums gali būti naudingas refinansavimas?

Kai kuriems paskolomis susigundžiusiems klientams tenka susidurti su situacija, kai kreditoriai atakuoja skambučiais, o iš paskos lyg šleifas velkasi vėluojamos mokėti įmokos. Kitų padėtis nėra tokia sunki, tačiau dėl pakitusios finansinės situacijos šeimoje ar dėl valstybės ekonomikos pokyčių, palankiomis atrodžiusios palūkanos tampa tikra našta. Laimei, tokie atvejai nėra neišsprendžiami. Daugelis kreditorių klientams, papuolusiems į panašias situacijas, siūlo paskolų refinansavimą.

Kas yra paskolų refinansavimas?

Kalbant ekonomikos terminų kalba, refinansavimas – esamos skolos įsipareigojimo pakeitimas nauja skolos prievole, pagal tuo metu galiojančias rinkos sąlygas. Refinansavimo sąlygos labai skiriasi priklausomai nuo pasirinkto kreditoriaus ir ekonominių veiksnių, įskaitant tokius aspektus, kaip palūkanų normos riziką, skolininko kreditingumą ir pan. Jeigu Jus domina refinansavimo galimybė ir norite sužinoti daugiau, apie kreditorius teikiančius šią paslaugą, daugiau informacijos apie tai rasite puslapyje „paskoluatsiliepimai.lt paskolų refinansavimas“.

RefinansavimasPaskolos refinansavimas – santykinai „jauna“ paslauga paskolų srityje, kuri leidžia išspręsti daug problemų skolininkams. Refinansuodami paskolas, galite ne tik sumažinti dabartines išlaidas, bet taip pat užkirsti kelią „tamsių dėmių“ atsiradimui kredito istorijoje. Ne visi kreditoriai teikia šią paslaugą, bet visada galima kreiptis į kelias įmones.

Ir vis dėlto, svarbu plačiau aptarti šią finansinių paslaugų sferą. Žinodami daugiau informacijos, lengviau apsispręsite, ar Jums tikrai reikalingas turimos paskolos ar kelių paskolų refinansavimas. Praktika rodo, kad daugeliu atveju, šią galimybę pasirinkę klientai sugeba susimažinti mėnesio įmokas ir kitais būdais pasilengvinti finansinę naštą. Tad, kokias galimybes teikia paskolų refinansavimas?

Kokios yra paskolų refinansavimo teikiamos galimybės?

Aptariamos galimybės pritaikytos skirtingose jų netenkinančiose situacijose atsidūrusiems klientams, tad ir gaunama nauda priklausys nuo to, kas Jus verčia ieškoti kito kreditoriaus. Dažniausiai pasirenkamas refinansavimo būdas – kito skolos įsipareigojimo dengimas (pakeičiant seną skolą nauja). Tai dažnai daroma, jeigu klientui tampa neįkandamos senojo kreditoriaus palūkanos. Atliekamas kasmėnesinių įmokų optimizavimas, sumažinant jas. Kitas variantas – skolų konsolidavimas arba, paprastai tariant, sujungimas (keletą skolinių įsipareigojimų pakeičiant vienu). Taip pat gali būti pasiūlytas variantas pratęsti skolos grąžinimo terminą, siekiant sumažinti einamųjų mokėjimų sumą.

Bene patraukliausia galimybė ir, vienas dažniausiai pasitaikančių atvejų, kai kreipiamasi dėl refinansavimo – skolų sujungimas. Tai tampa būtinybe skolininkams, kurie dėl įvairių priežasčių įsipareigojo pernelyg dideliam kreditorių ratui ir nebesugeba laiku su jais atsiskaityti. Tokiems žmonėms susidariusią padėtį sunkina ir nuolatiniai kreditorių ar, jeigu įsiskolinimai pasiekia kritinę ribą, ir antstolių skambučiai ir laiškai. Taigi, refinansavimas jiems gali tapti puikia išeitimi.

Kreditų sujungimas suteikia ir daugiau privalumų. Refinansavus kelias paskolas:

  • Paskolos mokėjimo procesas tampa paprastesnis (klientas nebeturi daryti daugybės skirtingų pavedimų);
  • Dėl mažesnės finansinės naštos, dažniausiai, baigiasi sunkumai susiję su savalaikiu įsipareigojimų vykdymu, taigi pagerėja ir kredito istorija;
  • Žymiai sumažėja finansinė našta;
  • Atsiranda galimybė gauti papildomas paskolas.

Kitos svarbios detalės, susijusios su refinansavimu

Reikalavimai keliami konkretaus kreditoriaus klientui, besikreipiančiam dėl refinansavimo, labai panašūs į paprastos paskolos registracijos metu taikomus reikalavimus:

  • Klientas turi būti mokus. Nepaisant to, kad, atrodytų, akivaizdu, kad finansinė situacija nėra viena palankiausių, tuo atveju, jeigu jau tenka kreiptis dėl refinansavimo, tačiau, kreditorius niekada nesuteiks paskolos refinansavimo piktybiškai įmokų nemokantiems, neatsakingiems klientams;
  • Gali būti atsižvelgiama ir į tai, ar klientas turi pastovią darbovietę;

Kredito istorijoje taip pat neturėtų būti daugiau nesklandumų nei tie, dėl kurių esate priversti kreiptis dėl refinansavimo. Atsakingas finansinių įsipareigojimų vykdymas – būtinas aspektas.

Palikite atsiliepimą