Kokios klaidos daromos nustatant nekilnojamo turto vertę?

Turto pardavimas ir pirkimas yra svarbus sandoris, kuris turi būti labai gerai apgalvotas. Tam yra reikalingas turto vertinimas, kurį atlieka turto vertintojai. Tiesa, šiuo metu ne visi kreipiasi dėl turto vertinimo, nes taupo pinigus ir bando patys nustatyti, kokia suma pinigų yra tinkama. Kartais tai būna labai blogai, nes kaina neatitinka realios kainos.

Namo vertinimasKas nutinka tais atvejais, kai pardavėjas pats nustato netinkamą kainą už savo nekilnojamą turtą? Gali būti du variantai. Pirmuoju variantu nutinka taip, kad savininkas nustato per mažą kainą ir negauna tinkamos sumos pinigų už savo turtą. Tiesa, jei siekiama kuo greičiau parduoti, tai kainos sumažinimą galima laikyti tinkamu pasirinkimu, nes tuomet didelė tikimybė, kad turtas bus parduotas greitai. Antruoju variantu savininkas nustato aukštą kainą t.y. kaina yra aukštesnė, nei rinkos kaina. Kas nutinka tokiu atveju? Gali būti taip, kad turto taip ir nepavyks parduoti, nes neatsiras pirkėjų. Geriausia, kai kaina nustatoma adekvačiai.

Kokių klaidų vengti, jei norima nustatyti tikrąją turto kainą? Pirmiausia reikia vengti tokios strategijos, kai pardavėjas nustato didelę sumą pinigų ir su tokia suma įdeda skelbimą. Tokiu atveju daroma taip, kad kas kažkiek laiko, pavyzdžiui, kas 2 savaites, kaina mažinama iki tol kol pardavėjui kaina atrodo priimtina arba iki tol, kol kažkas nuperka. To yra ir kitas neigiamas aspektas. Tokiu atveju nekilnojamo turto rinka iškreipiama ir tie, kurie stebėdami skelbimus bando nustatyti savo nekilnojamojo turto kainą pagal aukščiausią kainą. Pirkėjai tuomet neskuba nieko pirkti ir laukia, kol kainos mažės. Tuomet viskas sustoja ir pardavimai tiesiog nevyksta. Dėl to reikia suprasti, koks svarbus tinkamas turto vertinimas, kai vertinimas atliekamas profesionalių turto vertintojų, o ne savininkų, kurie nori parduoti savo turtą.

Kita dažna klaida, kai savininkai bando lyginti panašius nekilnojamojo turto objektus, tačiau neatsižvelgia į remonto kokybę ar vietą, kurioje jis yra. Norint nustatyti adekvačią kainą, kai kurie savininkai pagal skelbimus ieško panašių objektų ir bando į tai atsižvelgti nustatant kainą. Tiesa yra tokia, kad reikia vertinti tik labai panašius variantus, kuomet jie yra toje vietoje, kurioje ir jūsų turtas bei kokia jų būklė. Tik tuomet galima apytiksliai nustatyti savo turto kainą, tačiau ji nebus tiksli, kaip tai būtų profesionalaus turto vertinimo atveju. Pagalvokite, kas jums geriau.

Palikite atsiliepimą