Kokie svarbiausi patarimai plaukiantiems baidare?

Poilsinė kelionėLietuvoje gausu gražių upių ir ežerų, todėl klesti kelionių baidarėmis organizavimas. Galima išskirti pagrindinius patarimus, kurie padės pasiruošti smagiam plaukimui ir poilsiui gamtoje. Planuojant plaukimą reikia apgalvoti maršrutą, daiktų sąrašą ir kokios stovyklavietės plaukiant baidare jums tinkamiausios.

Planuoti plaukimą reikia pradedant tinkamo maršruto pasirinkimą. Pagalvokite, kuris Lietuvos regionas jums labiausiai patiktų? Vienas iš populiariausių – Aukštaitija. Čia yra daug įdomių plaukimo maršrutų tiek upėmis, tiek ir ežerais. Galima rinktis skirtingas atkarpas, skirtingus kilometrų skaičius ir skirtingą plaukimo trukmę. Viskas priklauso nuo jūsų pageidavimų. Peržiūrėkite plaukimo maršrutų aprašymus ir nuotraukas. Jei turite abejonių dėl tinkamo maršruto pasirinkimo, tai kreipkitės į baidarių nuomotojus ir jie padės pasirinkti labiausiai tinkamą maršrutą. Planuojant maršrutą, svarbu pasirinkti ir maršruto ilgį, ir plaukimo dienų skaičių. Nors populiariausias pasirinkimas – vienos dienos plaukimas, tačiau vis dažniau pasirenkamas ilgesnis. Pavyzdžiui, plaukiama dvi dienas. Plaukiant dvi dienas reikia pagalvoti apie nakvynės vietą. Šiuo metu siūlomos įvairios vietos nakvynei. Galite rinktis tiek nakvynę su palapine, tiek ir pasirinkti tinkamą kaimo turizmo sodybą. Pagalvokite, kokių patogumų jums reikia ir, kurioje vietoje norite nakvoti. Žinoma, galima rinktis ir ilgesnės trukmės plaukimą, pavyzdžiui, 3 dienų plaukimą.

Suplanavus maršrutą, reikia pagalvoti apie reikalingų daiktų sąrašą. Būtinai pasirinkite patogius drabužius ir avalynę. Nepamirškite kepurės nuo saulės ir kremo saugančio nuo saulės spindulių, nes plaukiant saulė nejučia gali pridaryti daug žalos. Labai gerai turėti atsarginius rūbus ir batus persirengimui bei pakavimui skirtus neperšlampamus maišelius, pavyzdžiui, ne tik drabužiams, bet ir telefonui. Visą sąrašą reikiamų daiktų rasite internete. Įvairių kelionių baidarėmis organizavimas yra atsakingas darbas ir savo klientams baidarių nuomotojai padeda ne tik pasirinkti maršrutą, bet ir patars dėl daiktų.

Nepamirškite, kad svarbu suplanuoti ir tas vietas, kuriose sustosite pailsėti. Taigi, visos stovyklavietės plaukiant baidare jums turi būti žinomos, kad prireikus galėtumėte sustoti ir ramiai pailsėti, pavalgyti ar tiesiog pasigrožėti gamta. Stovyklaviečių vietas nurodys baidarių nuomotojai. Jei planuojate plaukimą su nakvyne, tai jums paaiškins, kur randasi stovyklavietė skirta nakvynei. Kreipiantis į patikimus baidarių nuomotojus neliksite nežinioje ir visos paslaugos bus suteiktos taip, kaip ir priklauso, dėl to labai svarbu užsakyti šias paslaugas tik pas patikimus nuomotojus. Tokiu būdu būsite apsaugoti nuo galimų nesusipratimų, o ir galėsite bet kuriuo atveju kreiptis su įvairiais klausimais.

Palikite atsiliepimą