Kam skirtos akėčios?

AkėčiosŽemės ūkyje labai svarbus yra derlius, nes kuo jis didesnis, tuo geriau ūkio savininkui, todėl reikia žinoti, kaip užtikrinti derlių. Viena iš priemonių yra tinkamai paruošti žemę. Tam naudojamos akėčios. Jų atliekamas darbas yra labai svarbus norint tinkamai paruošti dirvą sėjai.

Akėčias naudoja viršutinio dirvos sluoksnio paruošimui. Jos skirtos purenti žemės viršutinį sluoksnį ir tuo pačiu padėti naikinti piktžoles. Taip pat jos atlieka ir kitą svarbų darbą. Tai yra dirvos viršutinio sluoksnio lyginimas. Jis reikalingas tiek lauko augalų pasėliuose, tiek ir ganyklose, tiek ir pievose. Akėčių svarba atliekant šiuos žemės paruošimo darbus yra didžiulė. Nuo to tiek daug priklauso. Dėl šių priežasčių būtina naudoti geras akėčias, kurios leis darbus atlikti ne tik tinkamai, bet ir greitai.

Akėčios dažniausiai skirstomos į pakabinamas ir prikabinamas. Skiriasi ir jų darbinis plotis, kurį jos apima. Plotis gali būti nuo 3 metrų iki 24 metrų. Kaip supratote, apimamas plotis labai skirtingas, dėl to reikia gerai pagalvoti, kuris plotis labiausiai tiks jūsų ūkiui. Žinoma, dirbant dideliuose plotuose svarbiau didesnis plotis, tačiau kartais reikalingesnis lengvesnis valdymas ar manevringumas. Tai galima užtikrinti su mažesnio pločio akėčiomis. Be to, akėčioms gali būti pasirenkami ir papildomi priedai, pavyzdžiui, papildomai galima įsigyti ir sėjos aparatą. Taip pat galima rinktis priedus, kaip lygintuvus, specialius atraminius ratukus ar tam tikrus akėtvirbalius.

Skirtingos akėčios yra skirtos skirtingiems tikslams pasiekti. Juk viskas priklauso nuo to, koks ūkio dydis, kaip dažnai atliekami darbai ir t.t. Taip pat pasirinkimas tinkamų akėčių priklauso ir nuo to, kiek ūkininkai gali investuoti į tokią žemės ūkio techniką. Gera technika visuomet kainavo nepigiai, tačiau ji skiriasi nuo pigios savo patvarumu ir galimybėmis. Ūkininkams reikia pagalvoti, kokios investicijos jiems atsipirks ir tuomet galvoti, kokias akėčias verta įsigyti. Skirtingos situacijos ir finansinės galimybės lems tam tikrus sprendimus. Nėra vieno patarimo, kaip išsirinkti tinkamą techniką žemės ūkiui, nes visos situacijos yra individualios. Dėl to priimant sprendimą dėl pirkimo, reikia viską gerai įvertinti ir apskaičiuoti.

Nuo to, kaip gerai bus suakėta dirva, priklauso kaip gerai sudygs sėklos. Nuo to tiesiogiai priklauso derliaus kokybė ir gausa. Tinkamai paruošta dirva padės augalams gerai sudygti ir augti. Tokiu būdu ir derlius bus geresnis, nei dirvos neruošiant tinkamai.

Palikite atsiliepimą