Ką daryti, kad veja būtų graži?

Žaliuojanti veja atrodo būtina, todėl daugelis stengiasi įvairiais būdais ją prižiūrėti tinkamai. Tam naudojamos trąšos vejai, reguliariai laistoma ir kitaip prižiūrima. Tinkama priežiūra tikrai gali padėti turėti puikią veją. Ką daryti, kad veja atrodytų graži?

VejaiLaistymas yra būtinas, jeigu norite gražios vejos. Ypatingai, kai lauke yra karšta. Taip pat reikia žinoti, kad po tręšimo būtina gausiai palaistyti, jei nenusimato lietaus. Laistyti geriausia naudojant laistymo sistemą, nes tuomet vandens kiekis paskirstomas tolygiai. Laistant rankiniu būdu tolygumo nepavyksta pasiekti. Tiesa, jei plotas nedidelis, tai laistymo sistemos tikrai nereikia, tačiau, jei plotas didelis, tai be jos tikrai bus sunku palaistyti veją. Sausuoju metų laiku reikia laistyti veją bent du kartus per savaitę. Gerai būtų tikrinti, kad būtų sudrėkinama apie 15 cm dirvos. Taip pat reikia žinoti apie tinkamą laistymo laiką. Geriausias laikas laistymui ankstus rytas arba vakaras. Jokiais būdais nelaistykite vejos per pietus, kai lauke labai karšta. Taip daryti negalima, nes saulė gali išdeginti veją.

Ne mažiau svarbus yra vejos pjovimas. Čia reikia atsiminti paprastą patarimą, kad, kai lauke yra karšti orai, tai reikia palikti didesnę žolę, kad neišdegintų karštis. Kai lauke šalta ar šlapia, tai reikia pjauti kuo trumpiau. Taip pat galima pasirūpinti pjovimu ir mulčiavimu. Tiesa, mulčiuoti reikėtų tik plonais sluoksniais, nes priešingu atveju galima pakenkti.

Atskiro dėmesio sulaukia trąšos. Be trąšų jokia veja neatrodys gražiai. Tinkamai parinktos trąšos vejai užtikrins tinkamą jos augimą ir šaknų vystymąsi. Labai svarbu žinoti apie tai, kad tręšti geriausia nuo pavasario iki rudens pradžios specialiomis trąšomis, kurios skatina vejos augimą. Rudenį turėtų būti pasirenkamas kitos trąšos. Tam tinka specialios, kurios padeda šaknų sistemai pasiruošti žiemai. Labai svarbu nesumaišyti trąšų, nes rudenį negalima tręšti tomis pačiomis trąšomis, kuriomis tręšiama pavasarį ir vasarą, nes skatinant augimą, pakenkiama šaknims ir dauguma žolių gali neperžiemoti. Taip pat po tręšimo būtina gausiai palaistyti arba galima tręšti prieš lietų. To nepadarius, gali išdegti veja.

Atėjus pavasariui ir iki pat vėlyvo rudens veja gali atrodyti gražiai. Tereikia rūpintis tinkamai. Kai veja gauna pakankamai vandens ir maistinių medžiagų, tai ji auga sveika ir graži, o jeigu dar reguliariai atliekami jos atnaujinimo darbai, tai ilgus metus bus galima didžiuotis savo pastangomis turėti gražią veją.

Palikite atsiliepimą