Kaip pasirūpinti savo širdimi?

Širdis yra pats svarbiausias žmogaus organas. Tik tuomet, kai ji plaka tolygiai – žmogus jaučiasi gerai. Deja, lietuviai savo širdžiai skiria per mažai dėmesio ir dėl to tenka susidurti su rimtomis sveikatos problemomis, kurios gali baigtis net insultu.

Išties, geras kardiologas ne tik atlieka tyrimus, tačiau ir pateikia patarimus, kurie gali padėti pasirūpinti savo širdimi.

Kelis svarbiausius metodus – nurodysime ir mes. Tikimės, kad tai Jums padės išlikti sveiku žmogumi.

Fizinio aktyvumo svarba

Visi puikiai žino, kad fizinis aktyvumas yra labai svarbus kiekvienam žmogui., Tikrai nereikia kasdien labai daug judėti, kad nauda būtų. Dažniausiai pakanka bent jau dirbti namuose, atlikti namų ruošos darbus. Tokiu atveju ne tik prasijudėsite, tačiau taip pat ir susitvarkysite – naudos labai daug. Dažniausiai kardiologas nurodo stebuklingą 10 000 žingsnių per dieną planą. Žinoma, jeigu tik galite – pirmyn.

Ne per didelis svoris

Taip pat širdies problemas sukelia ir didelis svoris. Būtent jis dažnai tampa ir infarkto priežastimi, tad reikia bandyti išlaikyti tokį svorį, kuris telpa į Jūsų galimą KMI. Dažniausiai dėl per didelio svorio reikia tartis ne tik kardiologas, tačiau su dietologais, kurie gali padėti Jums tinkamai surasti balansą ir tuo pačiu maitintis ne tik skaniai, tačiau ir sveikai.

Riebaus maisto žala

Greta maisto taip pat reikia atskirai paminėti labai riebius patiekalus, kurie blogi ne tik dėl kalorijų kiekio, tačiau ir dėl to, kad didelis riebalų kiekis apkrauna organizmą. Žinoma, jokiu būdu nesakome, kad riebalų nereikia. Reikia, būtinai. Tačiau reikia žiūrėti, kad kasdien Jūsų suvartojamo maisto kiekiai nebūtų tik iš riebalų, kadangi galite ne tik nutukti, tačiau ir Jūsų širdis bus apkrauta.

Profilaktiniai tyrimai

Galiausiai, kad širdis visada plaktų gražiai – reikia nuolat lankytis pas kardiologą, kuris gali padėti jums pamaryti ligas dar tada, kol jos yra labai ankstyvame lygyje. Svarbiausia yra tyrimai, reguliarūs. Ne tik širdžiai, tačiau ir bet kuriam kitam organizmui. Juk kuo greičiau liga bus pamatyta – tuo greičiau ir sėkmingai ją bus galima išgydyti.

Gera, kai širdis plaka tolygiai. Tai garantuoja, kad pavyks išvengti rimtų sveikatos problemų, kurios, deja, ne tik apsunkina gyvenimą, tačiau ir gali jį visiškai nutraukti. O kuo daugiau dėmesio savo kūnui skirsite – tuo ramesnis galite būti, kad atsidėkodamas jis bus sveikas ir energingas.

Palikite atsiliepimą