Kaip nugalėti skrydžio baimę

Dabar dažnai siūlomi pigūs skrydžiai – tai vartai į pasaulį mums. Galimybė labai greitai atsidurti kitose šalyse ir pamatyti daugiau. Lengva galimybė keliauti visgi gali kai kam tapti sunkia, jeigu kankina skrydžio baimė. Tačiau baimė yra tik refleksas, jį galima civilizuoti ir pažaboti.

Išsiaiškinkite viską apie lėktuvus ir skrydžius

Skrydžiai geromis kainomisKad skrydžiai neatrodytų tokie baisūs, pradėkite nuo to, kad išsamiai pasidomėsite lėktuvais. Jų istorija, jų veikimu, jų dabartiniais modeliais. Modeliais, kuriuos naudoja tos oro linijos, kuriomis skraidote arba skrisite. Lėktuvų skrydžiai – tai ne kelionė stebuklingu kilimu, o labai gerai apgalvotas mechanikos ir technikos išradimas, tobulintas daugybę metų. Išsiaiškinkite, kaip veikia variklis, kodėl lėktuvas juda taip ar kitaip, kodėl skleidžia tam tikrus garsus. Jeigu bijote tokių dalykų kaip susidūrimo su kitu lėktuvu – vėlgi pasistenkite pasidomėti apie tai, kaip lėktuvai vieni kitus pamato ore, kaip yra sudaromi jų judėjimo maršrutai. Užuot skaitę jums taip įdomius straipsnius apie žymiausias katastrofas, pagaliau imkitės švietimo ir sužinokite, kodėl iš tiesų lėktuvas pakyla į orą ir skrenda, ir nenukrenta.

Palyginkite skrydžio pavojų su kitais pavojais

Geras būdas pasakyti sau, kad skrydžiai yra saugūs, tai palyginti jų saugumo statistiką su kitų transporto priemonių. Netgi eiti gatve yra ne taip saugu kaip skristi lėktuvu. O automobiliu atvažiuoti į oro uostą – užvis nesaugiausia jūsų dienos veikla, kuomet planoujate skrydį lėktuvu. Skrydžiai yra be galo saugūs ir rizika žūti skrydžio metu yra tokia maža, kaip laimėti aukso puodą.

Žinokite, ko tikėtis skrydžio metu, ir kodėl tai normalu

Jeigu jus gąsdina, pavyzdžiui, oro duobės, turbulencija – išsiaiškinkite, kas tai. Ir tikėkitės to skrydžio metu. Netgi galite internete rasti žemėlapius, kuriuose pažymėta dažniausios ir didžiausios vėjoblaškos zonos. Tuomet net žinosite, kada daugiau mažiau tikėtis turbulencijos. Ji labiausiai gąsdina paranojiškus keleivius. Tad viską apie ją išsiaiškinkite.

Pasistenkite skrydžio metu daryti atsipalaidavimo pratimus

Skriskite dideliais lėktuvais, netoli avarinio išėjimo sėdėkite. Tai jums suteiks saugumo pojūtį. Skriskite ne vieni, jeigu tai įmanoma – panikos akimirką jums kitas žmogus padės ištverti. Pasiimkite į lėktuvą savo žurnalų ar žaidimų telefone, kurie blaškytų dėmesį ir ramintų. Ir išmokite valdyti savo mintis pasitelkdami meditaciją ir raminančias technikas. Taip, kaip virtualioje realybėje baimė dingsta, vos tik užsimerkiate, taip išmokite save atjungti ir skrydžio panikos metu.

Palikite atsiliepimą