Kaip ištapetuoti kambarį

Norite nebrangiai ir be kapitalinio remonto atnaujinti kambarius? Vertėtų pasidomėti, kokios yra naujos tapetų kolekcijos ir jose surasti tokius tapetus, kurie jums tiktų geriausiai. Mat su jais galėsite padaryti taip, kad namų interjeras atrodys kaip naujas. Pasirinkę tinkamus tapetus – tapetuosite sienas. Nuo ko pradėti?

Išsirinkite tapetus ir nuspręskite, kiek jų reikės

Kartais mes vadovaujamės iš kartos į kartą paveldėtais namų kūrimo standartais ir dėl jų nukenčia mūsų interjeras. Esame pratę, jeigu tapetuoti – tai visą sieną. Tačiau iš tiesų visai nebūtina to daryti, kartais galima tapetuoti tik dalį sienos, o kartais – tik kažkurią jos pusę. Taigi, pirmas dalykas prieš perkant tapetus – išsiaiškinti, kiek tiksliai jums jų reikės. Kai jau žinosite, galėsite ir išsirinkti.

Rinkitės tapetus

Tapetai namamsKiekvienam kambariui tiks skirtingi tapetai. Juos pasirinkite atsižvelgdami į visas kitas vyraujančias spalvas. Tapetai gali būti ryškūs, būti su labai daug spalvų, ant jų gali būti atspausdinti tarsi didžiuliai paveikslai, tačiau taip pat tapetai gali būti ir su smulkiomis detalėmis, subtilūs, minimalistiniai. Rinkitės tokius, kurie nenusibostų, į kuriuos galėtumėte žiūrėti ilgai, ir kurie praturtintų kambario interjerą.

Paruoškite sienas

Pirmiausia reikėtų nulupti senus tapetus. Kai įmanoma, jie lupami sausu būdu, su specialiais peiliukais ir tiesiog rankomis. Tačiau kartais senieji tapetai laikosi taip tvirtai, kad šitaip jų nenulupsi. Tuomet reikėtų pasikliauti paprastą klasikinį metodą, kada tapetai lupami su vandeniu ir muilu. Švelniai sudrėkinkite kempinėle sienas ir pasistenkite su metaliniu gremžtuku nukrapštyti tapetų likučius. Tai gali ir užtrukti, jeigu tokių prilipusių tapetų bus tikrai daug. Galiausiai, jeigu vis tiek matote klijų, tapetų likučius, gali tekti ir pašlifuoti su šlifuokliu.

Apsaugokite kitus paviršius

Prieš tapetuojant ištieskite celofaną įvairiose vietose, stengdamiesi apsaugoti nuo klijų ar nešvarumų tuos paviršius, kurie turėtų išlikti švarūs. Taip pat iš kambario išneškite baldus, geriausia ir kilimus. Saugokite pačias apačias prie grindų.

Tapetuokite

Tapetavimas vyksta kaip ir senais laikais. Tapeto rulonas sukarpomas tokio ilgio juostomis, kokio aukščio yra kambario siena. Juosta paguldoma gerąja puse žemyn, ir ant vidinės pusės tepami klijai. Klijai turi būti paruošiami tiksliai taip, kaip buvo nurodyta ant pakuotės. Klijus taip pat reikia rinktis priklausomai nuo to, kokie bus tapetai, ir ant kokio paviršiaus klijuosite. Tolygiai paskirsčius klijus, dėkite tapetą ant sienos ir pritvirtinkite. Geriausia tą daryti dviese.

Palikite atsiliepimą