Ką reikia žinoti apie plaukimą baidarėmis?

Gamta ir buvimas joje leidžia žmonėms pamiršti kasdienius rūpesčius ir atgauti jėgas. Nenuostabu, kad daugelį pradeda dominti plaukimas baidarėmis, nes tai puikus būdas pabūti gamtoje ir pamatyti daug gražių vietų. Šiuo metu Lietuvoje yra puikios galimybės praleisti laiką gamtoje plaukiant gražiomis upėmis ar ežerais.

Plaukimas upeDaugumą žmonių domina baidarės ir plaukimas jomis, todėl tampa aktualu, kur plaukti ir ką svarbaus žinoti apie tokios pramogos planavimą. Pirmiausia reikės nuspręsti, kur ir kiek laiko norėsite plaukti. Taigi, peržiūrėkite baidarių nuomos pasiūlymus skirtinguose Lietuvos regionuose ir rinkitės labiausiai patinkantį. Labai praverčia nuotraukų peržiūros ir maršrutų aprašymų skaitymas. Svarbu paminėti, kad kai kurie maršrutai yra skirti tiems, kurie jau turi irklavimo patirties arba nori ekstremalių pojūčių. Taigi, būkite atidūs ir rinkitės tinkamą maršrutą atsižvelgiant į savo amžių, fizinį pasirengimą, irklavimo patirtį ir tai, kas su jumis kartu plauks. Pavyzdžiui, šeimoms su mažais vaikais rekomenduojami tam tikri ramūs maršrutai ir pan.

Maršruto pasirinkimas yra tikrai labai svarbus. Jums reikės spręsti ir tai, kiek laiko bei kokį atstumą norėsite nuplaukti. Yra maršrutai skirti plaukti vieną dieną, tačiau galima rasti ir tokius, kurie yra kelių dienų ar net ilgesnės trukmės. Taip pat skirsis ir kilometrų skaičius. Pavyzdžiui, galima rasti maršrutą, kuris yra vienos dienos ir galima plaukti skirtingą skaičių kilometrų. Taigi, pagalvokite, kiek laiko norėsite plaukti. Tik svarbu, kad plaukimas baidarėmis neišvargintų, todėl geriau būtų planuoti pakankamai sustojimų, kad būtų galima pailsėti ir pasigrožėti gamta.

Šiuo metu labai populiaru rinktis dviejų dienų plaukimus, nes galima rinktis gražiose vietose esančias vietas, kuriose galima pernakvoti ir ryte toliau tęsti plaukimą. Svarbu paminėti ir tai, kad galima rinktis nakvynę sodybose ar stovyklavietėse ir tais atvejais, kai kitą dieną neketinama plaukti su baidarėmis. Pagalvokite, juk tai puiki proga pailsėti gamtoje. Planuojant plaukimą ir nakvynę reikia iš anksto nuspręsti, kur norėsite plaukti ir nakvoti, kad būtų galima rezervuoti baidares ir nakvynę. Geriausia būtų kreiptis į baidarių nuomotojus, kurie jums padės viską suplanuoti. Tik nepamirškite, kad reikia planuoti iš anksto, kad nebūtų taip, kad jūsų norimą plaukti dieną jau nebėra laisvų baidarių ar tinkamos nakvynės vietos. Tokiu atveju reikės rinktis kitą maršrutą arba rinktis kitą dieną, kas ne visiems bus patogu. Taigi, planuokite iš anksto.

Palikite atsiliepimą