Iš ko gaminamos kepimo formos?

Kepimo formos yra reikalingos tiek maisto ruošimo mėgėjams, tiek ir profesionalams. Šiandien jos yra gaminamos iš itin įvairių medžiagų, todėl kviečiame apie tai sužinoti daugiau.

Metalas

  1. Aliuminis: Lengvas, gerai paskirsto šilumą, greitai įkaista ir atvėsta, nebrangus. Tačiau gali deformuotis aukštesnėje temperatūroje ir reaguoti su rūgščiomis maisto medžiagomis.
  2. Nerūdijantis plienas: Patvarus, atsparus deformacijoms ir rūdims, tolygiai įkaista ir išlaiko šilumą, gali būti naudojamas aukštesnėje temperatūroje. Brangesnis nei aliuminis.
  3. Ketaus: Labai tvirtas, tolygiai įkaista ir ilgai išlaiko šilumą, suteikia kepiniams traškią plutelę. Sunkus, brangus, gali rūdyti.

Kiti pasirinkimai:

1.Silikonas – lankstus, patogus išimti kepinius, atsparus karščiui iki 240°C, nelimpantis, lengvai valomas. Gali ne taip tolygiai kepti kaip metalinės formos.

2. Keramika – elegantiška, tolygiai įkaista ir išlaiko šilumą, atspari įbrėžimams. Trapi, gali įskilti, brangi.

3.Stiklas – atsparus karščiui, leidžia stebėti maisto kepimo procesą, elegantiškas. Trapi, gali įskilti, ne taip tolygiai įkaista kaip metalinės formos.

4. Emaliuoti metalai – metalinė forma padengta emaliu, suteikiančiu jai nelimpančių savybių ir spalvingą išvaizdą. Emalius gali įbrėžti ir nuskilti.

5. Popierius – vienkartinės popierinės kepimo formos patogios mažiems kepiniams, keksiukams, pyragėliams. Neturi būti naudojamos aukštesnėje temperatūroje.

Galite naudoti įvairiems tikslams

Na, o, pabaigai belieka tik aptarti, kur ir kaip galima panaudoti kepimo formas.Be pagrindinės paskirties – kepimo orkaitėje, kepimo formas galima panaudoti ir kūrybiškiau:

1. Maisto šaldymas: Kepimo formas galima naudoti maistui šaldyti šaldiklyje. Pavyzdžiui, galite užšaldyti likučius sriubos, padažo ar troškinio silikoninėje formoje. Arba užšaldyti ledus keksiukų formoje.

2. Maisto gaminimas mikrobangų krosnelėje: Kai kurios kepimo formos, pagamintos iš mikrobangų krosnelei atsparios medžiagos, pavyzdžiui, silikono ar stiklo, gali būti naudojamos maistui gaminti mikrobangų krosnelėje. Tai patogus būdas greitai pašildyti maistą ar iškepti nedidelius patiekalus.

3. Kepimas ant grotelių: Kai kurios kepimo formos, pagamintos iš metalo, atsparaus aukštai temperatūrai, gali būti naudojamos kepti ant grotelių. Pavyzdžiui, galite kepti daržoves, mėsą ar žuvį ketaus keptuvėje ant grotelių.

4. Maisto gaminimas garuose: tam tikros kepimo formos turi specialius garuose gaminimo indus, kurie leidžia gaminti sveikus patiekalus garuose.

5. Maisto laikymas: Kepimo formas galima naudoti maistui laikyti šaldytuve ar kambario temperatūroje. Pavyzdžiui, galite laikyti salotas stiklinėje formoje arba sausainius silikoninėje formoje.

6. Kepimo formų panaudojimas kūrybiškai: Kepimo formas galima panaudoti ne tik maistui gaminti, bet ir įvairiems kūrybiniams projektams. Pavyzdžiui, galite naudoti kepimo formas žvakėms lieti, muilui gaminti, papuošalams kurti ar netgi mažoms vazonams su augalais auginti.

Gausų kepimo formų pasirinkimą rasite www.Baltvita.lt

Palikite atsiliepimą